הגבלות על חייב 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו"ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

הגבלות על חייב מוגבל באמצעים

הגבלות על חייב – הגבלות חייב לא מוגבל באמצעים חשוב להכיר: הגבלות חייב מוגבל באמצעים הן אפשריות ואף נפוצות. הגבלות חייב בהוצאה לפועל מקשות על ניהול היום יום וחשוב להכיר מהן הגבלות על חייב מוגבל באמצעים אך גם כיצד ניתן להתמודד עם הגבלות על חייב בהוצאה לפועל |ואילו אפשרויות ישנן להסיר הגבלות על חייב מזונות כמו גם הגבלות על חייב בפשיטת רגל

בקשה להטלת הגבלות על חייב בהוצאה לפועל: סוגי ההגבלות, סוגי החייבים

הגבלות על חייב לא מוגבל באמצעים
הגבלות חייב לא מוגבל באמצעים

ביטול עיכול משכורת – בסקירה זו נדון בקצרה בנתיבים השונים הקיימים בידי חייבים ונושים להתמודדות עם חובות פסוקים והגבלות חייב בהוצאה לפועל. משרדנו מעניק ליווי משפטי בהתמודדות עם הגבלות על חייבים בהוצל"פ ומסייע לכם לנהל את התהליך באופן מקצועי, זריז ויעיל – ובדרך בה הזכויות שלכם נשמרות.

הגבלות על חייב מזונות – להלן נציע סקירה כללית על סוגים שונים של חייבים – למשל חייב מזונות בפשיטת רגל הנן סוג אחד של הגבלות בהוצאה לפועל, ויש חשיבות לשאלה האם מדובר בהטלת הגבלות חייב לא מוגבל באמצעים או כזה שמעמדו אחר וכך גם פוטנציאל החזר החוב שלו. סקירה זו מכוונת להעניק רקע כללי בהכרת המושגים אך כמובן שאינה מחליפה ייעוץ משפטי, אשר רק במסגרתו ניתן להתייחס לנסיבות האישיות של כל חייב או נושה. ביטול עיכול צו יציאה מהארץ

בנוסף נזכיר כי בעוד שחלק מהחוקים הרלוונטיים השתנו ואיתם גם המושגים, הרי שבשפת היומיום עדיין נעשה שימוש רב במושגים הישנים, ולמשל, המונח פשיטת רגל הוחלף כיום במונח חדלות פירעון אך הציבור עדיין עושה בו שימוש למרות שהחוק השתנה. בנוסף המונח משרדי ההוצאה לפועל משמש לעיתים בערבוביה על ידי הציבור למשרדים שונים והליכים שונים תחת רשות הגבייה והאכיפה ולכן לעיתים נאמר הוצל"פ אך בפועל הטיפול יימסר למשרד כונס הנכסים הרשמי או לבית המשפט – ישנה חשיבות רבה לבדוק כל מקרה לגופו ע"י עו"ד פשיטת רגל.

מיהו "חייב"? מיהו "זוכה"? הגבלות חייב מוגבל באמצעים

הגבלות על חייב בפשיטת רגל
הגבלות חייב בהוצאה לפועל

עד שלב הפטר פשיטת רגל – חייב הוא מי שניתן כנגד פסק דין או חיוב אחר אשר דינו הוא כפסק דין המחייב אותו לשלם לאחר סכום כלשהו (ולמשל שיק, שטר חוב, תובענה וכד') או לבצע פעולה פיזית המהווה שינוי בשטח (למשל החזרת מצב לקדמותו). מול החייבים נמצא הזוכה – זהו כל אדם או יישות האוחזים בפסק דין המחייב אחר (את החייב) לשלם להם סכום או לערוך פעולה אחרת כאמור לעיל. ההליכים בהם זוכה (שהוא גם נושה, בעל החוב) יכול לבקש להטיל על חייבים כוללים הגבלות. לחייבים יש דרכי התגוננות שונות וישנה חשיבות רבה לנסיבות יצירת החוב והתנהגות החייב (ובעיקר שיתוף פעולה בתום לב) עם ההליכים.

הגבלות חייב בהוצאה לפועל – אמצעי לזירוז החזר חוב

הגבלות חייב מוגבל באמצעים – נושה התובע החזר חוב רשאי לבקש את ההוצאה לפועל (ואף לרוב ללא עלות) להטיל הגבלות שונות על החייב. מטרת ההגבלות היא לשמש כאמצעי לחץ על החייב ולגרום לו להשיב את חובו (במידה וזה אפשרי) או לנהל משא ומתן על תנאים להסדר חוב, פריסה, מסלול תשלומים או כל אמצעי אחר שיפגין כוונה ויכולת החזר, ועל נושא זה עמדנו בסקירות נוספות שפרסמנו כאן. בין ההגבלות שניתן להטיל על חייבים נמנות הגבלות על רישיון נהיגה או הדרכון (קבלה, החזקה, חידוש), הגבלת בעלות על חברה, על שימוש בכרטיס אשראי או שיקים, הגבלת יציאה מהארץ ועוד, לרבות מצבים של עיקול חשבון בנק או משכורת, עיקול נכסים פיזיים ופיננסיים ועוד.

הגבלות על חייב מזונות – הגבלות על חייב בפשיטת רגל

ההימצאות במצב של חייב המוטלות עליו הגבלות הנה קשה ומייסרת, ועל מנת לשרוד אותה בנזק מינימלי נדרש גיבוי מקצועי של עו"ד להוצל"פ המלווה את החייב בתהליך. הגבלות על חייב בפשיטת רגל (כלומר חייב המצוי בהליכי חדלות פירעון, במידה והמדובר על הליכים שהחלו לאחר כניסת החוק החדש לחדלות פירעון ושיקום כלכלי בשנת 2019) עשויות להיות שונות מאשר הגבלות על חייב מזונות, למשל. ההבדלים ברקע, בנסיבות, ביכולת ההחזר ומידת שיתוף הפעולה משנים את דרך ניהול התיק וההתמודדות עם החוב.

הגבלות על חייב מוגבל באמצעים
הגבלות חייב לא מוגבל אמצעים

כיצד ניתן להטיל הגבלות חייב לא מוגבל באמצעים? הגבלות על חייב מוגבל באמצעים

לפני הטלת הגבלות על חייב בהוצאה לפועל (שאינו חברה) יש לספק לחייב אזהרה ולהמתין עד חלוף חצי שנה (לרוב) ממועד מסירתה, ובתנאי שהחוב הפסוק או מספר החובות שצבר החייב עולים על סך מסויים הקבוע בחוק, כאשר יש לבדוק האם החוב כולל תוספות לקרן החוב המקורית דוגמת עלויות שכר טרחה, ריביות, אגרות וכיו"ב. עבור סכומים פחותים יותר לרוב יש להמתין שנה לפני שניתן לנקוט באמצעים. ההגבלות המוטלות על חברות שונות והן כוללות בין השאר מניעת משיכת שיקים או שימוש בכרטיסי אשראי ("לקוח מוגבל במיוחד") והגבלות שונות במשרדי רשם החברות.

טופס 506 הוא זה שיש למלא – בקשה להטלת על חייב ו/או עיכוב יציאה מהארץ וניתן להגישו באמצעי אלקטרוני או בהגעה פיזית ללשכת ההוצל"פ. עבור חייב לא מוגבל באמצעים הקוד יהיה 310, אך זאת יש לוודא.

חייב רשאי כמובן לבקש את ביטול ההגבלות שהוטלו עליו, לרוב על ידי מילוי טופס 214 (קוד בקשה 311) תוך כדי ציון נימוקים. שימו לב כי לכל מילה שאתם כותבים עשוייה להיות השלכה כבדת משקל על התהליך ולכן גם כאן, כמו בכל תחום משפטי רגיש, דעתו של עו"ד בתחום חיונית מאוד.

לסיכום,
מעורבות בהליכי גבייה והטלת מגבלות על חייבים אינה מצב פשוט לאף אחד מן הצדדים. יד מקצועית מסייעת וגיבוי של עורך דין להוצאה לפועל יסייעו לכם לנהל את התהליך באופן מקצועי ובמינימום נזקים.

הגבלות על חייב  | הגבלות חייב לא מוגבל באמצעים | הגבלות חייב מוגבל באמצעים | הגבלות חייב בהוצאה לפועל | הגבלות על חייב מוגבל באמצעים | הגבלות על חייב בהוצאה לפועל | הגבלות על חייב מזונות | הגבלות על חייב בפשיטת רגל

 

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

עורך דין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

בקשת חדלות פירעון
חדלות פירעון

בקשת חדלות פירעון

אם סך כל חובותיכם עומדים על סכום של מעל 150,000 ₪, אתם יכולים לפתוח תיק ולבקש בקשת חדלות פירעון. את הבקשה מגישים לכונס הרשמי שהוא

חדלות פירעון יחיד
חדלות פירעון

חדלות פירעון יחיד

חייב יחיד, כלומר שאינו חברה או תאגיד, יכול להגיש בקשה לחדלות פירעון יחיד באמצעות עורך דין או שלא באמצעותו. הבקשה מוגשת לאפוטרופוס הכללי הממונה על

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל
צו הפטר

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיע בסופו של דבר למצב של הפטר מהחובות. רבים הם השואלים: "קיבלתי הפטר בפשיטת רגל מה זה בדיוק צו הפטר?"

הליך מחיקת חובות
צו הפטר

הליך מחיקת חובות

לצערנו נגיף הקורונה מורגש היטב בכיס של רובם המוחלט של אזרחי המדינה, הממשלה דנה על סגר ובעלי העסקים נכנסים למתח נפשי, רבים שואלים על הליך

הגשת תביעה בהוצאה לפועל (2)
גביית חוב בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל | הגשת תביעה בהוצאה לפועל | תביעה הוצאה לפועל | הליך תביעה בהוצאה לפועל | תביעת חוב בהוצאה לפועל | תביעה על

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..