הליך חדש מחיקת חובות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו"ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

הליך חדש מחיקת חובות

במאמר הנוכחי תקראו כיצד מתנהל הליך חדש מחיקת חובות בהוצאה לפועל וכן סגירת תיקים בהוצאה לפועל לאחר צו הפטר.

מה התנאים להגשת בקשת הפטר לפי הליך חדש מחיקת חובות

הליך חדש מחיקת חובות מאפשר לחייב מוגבל באמצעים להגיש בקשה להפטר מהחובות. התנאים לזכאות להגשת בקשה הם:

  • היותו מוגבל באמצעים 4 שנים ברצף לפני הגשת הבקשה.
  • סכום סך החובות של מגיש הבקשה (גם הרשומים בהוצאה לפועל וגם אלה שאינם רשומים בהוצאה לפועל) הם פחות מ-800,000 ₪. (כולל חובות שאינם יכולים להיכלל בהליך חדש מחיקת חובות, כגון חוב מזונות או חוב שנוצר במרמה או קנסות וחיובי ארנונה).
  • או לחילופין – קרן החוב הוא פחות מ-400,000 ₪ (גם הרשומים בהוצאה לפועל וגם אלה שאינם רשומים בהוצאה לפועל) ואז אף אם מדובר בחובות של עד 2 מיליון ₪ (כולל החובות שנמנו לעיל בסוגריים) עדיין ניתן להיכלל ב הליך חדש מחיקת חובות.
הליך חדש מחיקת חובות
למידע בעניין הליך חדש מחיקת חובות דברו אתנו

האם לפני אישור הליך מחיקת חובות בהוצאה לפועל מתחשבים בעמידה בתשלומים עד כה?

לפני אישור הליך מחיקת חובות בהוצאה לפועל בודק הרשם אם החייב עמד בצו התשלומים שנקבע לו, אם הוא לא עמד בצו התשלומים עדיין לא מאוחר, אם החייב שילם בשלושת השנים האחרונות יותר מ-18 תשלומים הוא יכול כעת לשלם את שאר היתרה ואז הוא יאושר להיכנס להליך מחיקת חובות בהוצאה לפועל. ולמרות כל האמור ישנם מקרים של חייבים שלא עמדו בקריטריונים וקיבלו אישור להיכנס להליך מחיקת חובות בהוצאה לפועל. הסוד הוא לשפר את האימון של המערכת בחייב באופן מידי, זוהי חלק מהעבודה המקצועית שלנו. תוכלו להתייעץ אתנו בנושא זה וכן בנושא איחוד תיקים בבית משפט.

מחיקת חובות (2)
התייעצו עמנו לגבי מחיקת חובות

כיצד מתנהל הליך מחיקת חובות בפועל

תנאי הכרחי לאישור להתחלת הליך מחיקת חובות הוא שאין כרגע תיק פתוח בפשיטת רגל. לעיתים ידרוש הרשם לבדוק גם אם קיים תיק פשיטת רגל נגד החייב בחמשת השנים שקדמו להגשת הבקשה. תנאי סף נוסף להתחלת הליך מחיקת חובות הוא שאין לחייב נכס שניתן לעקל או למכור. במידה ויש לו נכס כזה הסיכוי שהרשם יאשר הליך מחיקת חובות הוא אפסי, אולם גם במקרים אלו תוכלו להתייעץ עמנו, לרוב, נוכל להוכיח כי מדובר בנכס שאין בו תועלת ממשית ולא ניתן לממשו. בסופו של דבר יש לזכור כי כל התהליך ואישורו נתון לשיקול דעתו של הרשם ולכן חשוב מאוד לעמוד בדרישותיו, לספק מידית כל מסמך שיבקש וכל הסבר, נימוק או הוכחה שידרוש. אם אתם לא לגמרי בטוחים בעצמכם תנו למומחים שלנו לעשות את העבודה. לעיתים ניתן לדרוש הפטר לאלתר בפשיטת רגל המוטו שלנו הוא 'דע והכר את זכויותיך'.

מחיקת חובות בהוצאה לפועל
מחיקת חובות בהוצאה לפועל

סגירת תיקים בהוצאה לפועל לאחר צו הפטר

בקשה לסגירת תיקים בהוצאה לפועל לאחר צו הפטר ניתן להגיש באחת מ-6 לשכות ההוצאה לפועל הבאות: נתניה, תל אביב, נצרת, קריות, באר שבע וירושלים. לאחר המצאת כל המסמכים הנדרשים יבדוק הרשם את היכולת הכלכלית של החייב ויחליט אם לאשר או לא לאשר את בקשת ההפטר. במידה והבקשה אושרה תתקיים סגירת תיקים בהוצאה לפועל לאחר צו הפטר ואז יוסר האיום שמטריד כל אדם: האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית. ובכל מקרה, גם אם תאושר בקשת סגירת תיקים בהוצאה לפועל לאחר צו הפטר לא ייכללו בה חובות של מזונות, משכנתאות וקנסות.

סגירת תיקים בהוצאה לפועל לאחר צו הפטר (2)
התייעצו עמנו לגבי סגירת תיקים בהוצאה לפועל לאחר צו הפטר

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

עורך דין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

בקשת חדלות פירעון
חדלות פירעון

בקשת חדלות פירעון

אם סך כל חובותיכם עומדים על סכום של מעל 150,000 ₪, אתם יכולים לפתוח תיק ולבקש בקשת חדלות פירעון. את הבקשה מגישים לכונס הרשמי שהוא

חדלות פירעון יחיד
חדלות פירעון

חדלות פירעון יחיד

חייב יחיד, כלומר שאינו חברה או תאגיד, יכול להגיש בקשה לחדלות פירעון יחיד באמצעות עורך דין או שלא באמצעותו. הבקשה מוגשת לאפוטרופוס הכללי הממונה על

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל
צו הפטר

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיע בסופו של דבר למצב של הפטר מהחובות. רבים הם השואלים: "קיבלתי הפטר בפשיטת רגל מה זה בדיוק צו הפטר?"

הליך מחיקת חובות
צו הפטר

הליך מחיקת חובות

לצערנו נגיף הקורונה מורגש היטב בכיס של רובם המוחלט של אזרחי המדינה, הממשלה דנה על סגר ובעלי העסקים נכנסים למתח נפשי, רבים שואלים על הליך

הגשת תביעה בהוצאה לפועל (2)
גביית חוב בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל | הגשת תביעה בהוצאה לפועל | תביעה הוצאה לפועל | הליך תביעה בהוצאה לפועל | תביעת חוב בהוצאה לפועל | תביעה על

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..