הליך פשיטת רגל כמה זמן ואיך?

בכל הקשור לשאלה הליך פשיטת רגל כמה זמן אין תשובה חד משמעית מפני שכל תיק שונה לחלוטין מאחר. כל פושט רגל הגבלות וצו תשלום שונה מאחר והכל בהתאם למצבו הכלכלי, ולרוב גם הניסיון של עורך דינו ויכולת ההתנהלות שלו מול הגופם הרלוונטיים. מתי פונים אל הליך פשיטת רגל לעצמאי או הליך פשיטת רגל לשכיר ? כאשר ישנם חובות אל עסקים או בנקים, חברות אשראי, רשות וכו’, ומדובר על סכומי חוב גבוהים מאפשרות הפירעון של החייב בפועל, זה מצב בו מומלץ לבדוק עם עורך דין אפשרות להכנס אל הליך פשיטת רגל עצמאי או הליך פשיטת רגל לשכיר בהתאם לסוג עבודתו.

הליך פשיטת רגל לשכיר
הליך פשיטת רגל לעצמאי

כאשר נכנסים להליך מפשיטת רגל החדש יש לבחור עורך דין הבקיא ביותר בכל הקשור אל הגנת בית מגורים בפשיטת רגל ובביטול הגבלות במקרה הצורך. בכל תחום חשוב לקחת עורך דין המתמקצע באותו הנושא לו אתם זקוקים אך כאשר מדובר על חדלות פירעון בפרט. זהו לרוב מצב רגיש המחזיק את כל כלכלת האדם, עניין המשפיע על חייו הפרטיים חיי משפחתו וכולל בתוכו מורכבויות רבות.

הליך פשיטת רגל לפרט

הליך משפטי מסוג זה הוא הליך של כל אדם פרטי שמצבו הכלכלי בעל יותר חובות מאשר הכנסה ונכסים ולכן מגיע למצב של חדלות פירעון עקב חוסר יכולתו לפרוע את חובותיו. לאחר שקיבל אדם שנמצא בהליך זה של חדלות פירעון ושיקום כלכלי, מבית המשפט צו כינוס מקבל הגדרה משפטית, אש רמספקת לו הגנה מפני הנושים מטעם בית המשפט.

הגדרה משפטית הנקראת פשיטת רגל באה במטרה לעזור לחייב בשני עניינים עיקריים, שהם אחד, להיפטר מחובותיו תחת ההגנה שמספק בית המשפט מפניהאנשים, העסקים או הרשויות להם חייב סכומים כאלו ואחרים, ווהעניין השיני יהיה בלהחזיר את החובות שלו באופן מסודרה ובדרך הגיונית התואמת לחוק. במידה ולדוגמה, קיים חובת בסדר דין קדימה הוא יוחזר תחילה ורק לאחר סילוק החוב הזה, יטופלו החזרי החובות הנותרים. יש לבצע את החזרת החובות באופן אחיד לכל הנושים ללא בחירה של העדפת אחד על השני.

הליך פשיטת רגל לפרטי
הליך פשיטת רגל החדש

לאחר שלב של הסיום עם צו השיקום הכלכלי ולאחר פירעון החובות בהתאם להסדר ובהתאם אל צו תשלומים פשיטת רגל שהוסכם, יוכל לקבל החייב את הפטר החובות ולמעשה לפתוח פרק חדש בחייו הכלכליים נטולי חובות. אלי כהן עו”ד המתמקצע בהליך פשיטת הרגל, בעל ניסיון וותק של שנים בתחום והצלחות רבות המלוות אותו. הצלחה בנושא זה היא שילוב של קבלת ההפטר בתנאים הטובים ביותר אך גם צו התשלומים בדרך ואופן ניהול ההגבלות והדרך אותה עובר החייב במטרה להפטר.ההליך עצמו יכול להיות קשה ומתיש או יעיל ובעל נוחות מירבית וההצלחה נמדדת גם בכך. ניתן לבנות ולקבל מענה מהיר בכל שלב בדרך, זמינות גבוהה ויחס מעמיק ויסודי בכל מקרה ותיק.

הליך פשיטת רגל | הליך פשיטת רגל החדש | הליך פשיטת רגל לעצמאי | הליך פשיטת רגל לפרטי | הליך פשיטת רגל לשכיר |הליך פשיטת רגל כמה זמן