הסדר חובות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו”ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

החזר חובות בהוצאה לפועל

הסדר חובות בהוצאה לפועל כמו גם הסדר חובות מו לבנקים הוא אפשרי. כאשר ניגשים לתחום הסדר חובות לבנקים יש לפעול באופן מדויק על מנת להגיע אל הסדר חובות ללא פשיטת רגל

הסדר חובות בהוצאה לפועל – עו”ד אליהו כהן

הסדר חובות לבנקים
הסדר חובות מול בנקים

הסדר חובות הוא בסופו של דבר ההסכם שאם תעמדו בתנאיו, יוביל אתכם לתשלום הסך שנקבע ועד להחזר החוב שנפסק וקבלת צו הפטר (במידה וההליך לגביית החוב מבוצע במסגרת ההוצאה לפועל). הסדר חובות בהוצאה לפועל הינו מסלול אחד, כאשר ישנם מסלולים של הסדר חובות מול בנקים.

לאלו מכם המצויים כעת במעמד של חייבים אנו ממליצים להיעזר בשרותיו של עו”ד הוצאה לפועל, על מנת להגן ככל שניתן על זכויותיכם, לגבש מסלול הסדר חוב בדרך שתשאיר אתכם מאוזנים פיננסית וכן עו”ד המתמחה בגיבוש הסדר חובות ללא פשיטת רגל יסייע לכם לשמור על השגרה ככל שניתן. כתמיד, ההמלצה החשובה היא לא להשתהות ואתם מוזמנים לפנות למשרדנו בכל עת.

מהו הסדר חובות?

חייב שאינו משתמט מתשלום חובותיו עומד בקשר עם הנושים, בין אם לאחר שקיבל מכתב התראה בגין חוב או התראה מרשות הגבייה (ההוצאה לפועל). מרגע שחייב מודע לחובו ומכיר בו, פרושות בפניו דרכים להתמודד עימו גם כאשר אינו מצוי בתקופה של איתנות כלכלית. המשפט הפרקטי ובפרט כעת לאור החוק החדש לחדלות פירעון ושיקום כלכלי מעניק דגש עצום לתום הלב בהתנהלות של החייבים. גיבוש הסדר חוב מעיד על כנות בחתירה לפתרון, השבת החוב וקבלת צו הפטר במידה ומדובר על מסלול תשלומים בהוצאה לפועל.

ההסדר אליו מגיע החייב מול נושיו הנו חוזה משפטי המפרט את הרכב החוב החוב ומהותו, ריביות או תשלומים אחרים שמרכיבים אותו ומנגנון תשלומים אשר מתחשב ביכולות החייב מצד אחד ובאפקטיביות של ההחזר מאידך. בהגנה על זכויות החייבים, עו”ד חדלות פרעון המטפל בהסדרי חוב יפעל בראש ובראשונה להשגת הפחתה בחוב (בין אם בקרן ובין אם בריביות וקנסות) ויגבש מסלול החזר גמיש ככל שניתן, ובפרט מקפיד על יכולת החייב להשתכר ולנהל חיים רגילים. זהו הסדר אשר משקלל את האינטרסים של שני הצדדים אל מול הנסיבות האישיות בכל מקרה.

מי, מתי וכיצד ניתן להצליח ביצירת הסדר חובות?

הסדר חובות לבנקים
הסדר חובות מול הבנקים

בהכללה, כל גורם שהוא רשאי לנקוט צעדים ליצירת הסדר חובות – בין אם החייב הוא אדם פרטי או יישות משפטית אחרת וכן כל נושה יכול להסכים לתנאי ההסדר שסוכמו.

הסדרי חובות מול בנקים הם מההסדרים הנפוצים הקיימים ונערכים פעמים רבות על מנת לאפשר לחייב המשך יכולת פיננסית וכמובן יכולת להתפרנס ולייצר הכנסה. לבנקים יש פחות תועלת מחייב שהגיע לחדלות פירעון ובמקרים רבים, בפרט בסיוע עו”ד להסדר חובות ללא פשיטת רגל, הבנקים ייטו לסייע לחייב ולבוא לקראתו בהגמשת התנאים, הקטנת נפח החוב וויתור על צעדים שננקטו.

בהכללה, הסכם להסדר חוב וקביעת מסלול תשלומים יכול להיעשות על ידי כל גורם ובכל שלב (ובתנאים מסויימים אם נכנס החייב להליך של חדלות פירעון) כאשר ישנם מקרים מיוחדים יותר, ולמשל במקרה של ריבוי נושים תידרש הסכמת הרוב (ככלל אלו הנושים המעורבים בהליך ההוצאה לפועל ומהווים לפחות 75% מסך החובות) וכן הגשת ההסכם לאישור בית המשפט.

במרבית המקרים, לגיבוש הסכם להסדר חוב יש יתרונות על פני כניסה להליך של חדלות פירעון ופשיטת רגל ושני הצדדים ניזוקים כך פחות, אך מגוון הנסיבות הרחב המשתנה ממקרה למקרה עשוי להשפיע גם על בחירה זו. ייעוץ משפטי מקצועי יסייע לכם בקבלת ההחלטות הללו וכן בפנייה לגופים השונים, הגשת הבקשה וההצעה להסדר חוב לבנק או להוצל”פ, קביעת מנגנון פרקטי ועוד – בדרך לחיים ללא חובות. זכרו שחייב המבקש להחזיר ימצא ברוב המקרים המוחלט דלת פתוחה וגמישות רבה.

ניהול מו”מ עם נושים החזר חובות בהוצאה לפועל

כאשר חייב מגיע למצב בו גובה החזר החובות שלו עולה על כושר ההחזר החודשי נוצרת בעיה שברוב המקרים תמשיך להידרדר, ולכן מומלץ מאוד לקבל ייעוץ משפטי מוקדם ככל שניתן, הן במצב של חוב בהוצאה לפועל והן בניסיון לגבש הסכם להסדר חובות לבנקים.

לאחר שנערוך מיפוי של החוב או כלל החובות הקיימים, נבדוק את כושר ההחזר החודשי שלכם ונמצא את הנוסחה שתאפשר להגיש הצעה קונקרטית להסדר חובות. חשוב לזכור שעל ההצעה להיות כזו שתוכלו לחיות עימה, שכן עמידה מלאה בתנאי ההסדר היא קריטית להצלחתו ולשמירה על ערוץ פתוח מחות לכתלי בית המשפט.

בהסכם נידונים סעיפים רבים של הקפאה או דחיית תשלומים או החזר של ריבית בלבד, פריסה שונה או מיחזור של החוב ועוד. כדי לזכות באמון הנושים חייבים רבים מתבקשים לעשות מאמץ כגון נטילת משכנתא נוספת או הלוואת כסף מחברים ומשפחה על מנת לגייס הון משמעותי כתשלום ראשון, ובנוסף, חייב המציע ערבים ובטוחות נוספות זוכה באמון החשוב לגיבוש הסדר חובות נוח.

לסיכום,

הסדר חובות הוא מנגנון חיוני מאוד שעשוי לחסוך נזקים פיננסיים עתידים, הסתבכות בהליכים משפטיים לגביית חוב, התמודדות עם ההוצאה לפועל ועם הגבלות ועיקולים. אנו ממליצים לחייבים לבדוק בתשומת לב רבה את האופציות להסדר חובות מול גופים שונים שכן במקרים רבים זהו המסלול המומלץ, וכך גם בהוצאה לפועל בחובות שהם ברי הפטר. החוק החדש מעניק אפשרויות רבות לשיקום כלכלי כאשר בחתירה להסדר תשלומים בהוצל”פ עשוי החייב להתבקש לעבור קורס להתנהלות כלכלית נכונה.

אנו מתמחים בנושא – הגנת בית מגורים וניהול פשיטת רגל וכדומה. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בכל עת ולשמוע על הדרכים הרבות להגיע להסדר ההולם ביותר את הנסיבות שלכם.

 

 

 

 

 

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו”ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

תקנות חדלות פירעון ושיקום כלכלי התשע"ט-2019
חדלות פירעון

תקנות חדלות פירעון

תקנות חדלות פירעון – מהם תקנות חוק חדלות פירעון ואיך ניתן לקבל מידע על תקנות חדלות פירעון ושיקום כלכלי התשע”ט-2019 – תקנות חדלות פירעון נבו

חדלות פירעון הוצאה לפועל
חדלות פירעון

עורך דין חדלות פירעון הוצאה לפועל

עורך דין חדלות פירעון הוצאה לפועל – מידע על הנושא למה חשוב למלא נכון טופס חדלות פירעון הוצאה לפועל וכמה טעויות ניתן לחסוך בעזרת עו”ד

עורך דין פשיטת רגל
פשיטת רגל

עורך דין פשיטת רגל מומלץ

עורך דין פשיטת רגל מומלץ יעזור לך לעבור תקופה שאינה פשוטה כלל על הצד הטוב ביותר. תפקידו של עו”ד פשיטת רגל הוא להקל כמה שניתן

הפטר בהוצאה לפועל תיקון 47
צו הפטר

הפטר בהוצאה לפועל

הפטר בהוצאה לפועל תיקון 47 מהו צו הפטר בהוצאה לפועל ומה הכוונה במונח – הפטר בהוצאה לפועל הוראת שעה? תשובות לכל השאלות בנושא הפטר בהוצאה

החזר חובות בהוצאה לפועל
עורך דין

הסדר חובות

הסדר חובות בהוצאה לפועל כמו גם הסדר חובות מו לבנקים הוא אפשרי. כאשר ניגשים לתחום הסדר חובות לבנקים יש לפעול באופן מדויק על מנת להגיע

חשבונות מוגבלים לפי תעודת זהות
חשבונות מוגבלים

חשבונות מוגבלים בתקופת הקורונה

חשבונות מוגבלים בתקופת הקורונה הם לצערנו עניין נפוץ. חשבונות מוגבלים בנק ישראל – חשבונות מוגבלים לפי תעודת זהות. מה עושים עם התמודדות של חשבונות מוגבלים

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..