הסדר נושים 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו”ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

הסדר נושים הוצאה לפועל

הצעת הסדר נושים על ידי הליך  הסדר נושים יסודי ומדויק. כאשר פונים אל הסדר נושים הוצאה לפועל יש לעשות זאת במיומנות רבה תוך התנהלות נכונה מול הגופים הרלוונטים לנושא הסדר נושים בפשיטת רגל. הסדר נושים דוגמא והסברים בתחום, הסדר נושים בהוצאה לפועל כמו גם הסדר נושים 19א ומה כולל הסדר נושים בהוצל”פ ? מידע והרחבה בכתבה

הליך הסדר נושים בהוצאה לפועל

הסכם נושים הוצאה לפועל
הסכם נושים בהוצאה לפועל

עורך דין הוצאה לפועל באשדוד אלי כהן. הסדר נושים הוצאה לפועל – משרדנו מעניק שירות משפטי בכל הקשור לתחום חדלות הפירעון [פשיטת רגל] ובין השאר אנו מלווים את לקוחותינו בתהליך יעיל של גיבוש הליך הסדר נושים. הן לחייבים המצויים בהליך פשיטת רגל שהחל לפני כניסת החוק לחדלות פירעון ושיקום כלכלי לתוקף [09.2019] והן עבור חייבים בכל שלב, בין אם בהליך שיקום כלכלי ובין אם לפני קבלת התראה מההוצאה לפועל או מכתב דרישה, זאת יש לזכור: הסדר נושים הוא הסכם אותו יכול לערוך עו”ד הוצאה לפועל עבורכם גם לפני שהחל הליך כלשהו – חייבים המקדימים ויוזמים גיבוש מתווה של החזר חוב עשויים להימנע מלעבור במסלול ההוצל”פ.

הצעת הסדר נושים – הסדר נושים בפשיטת רגל

הצעת הסדר נושים הוצאה לפועל – חייבים שהגיעו למצב בו יכולת ההחזר שלהם נמוכה משמעותית מהחובות שצברו [או לא קיימת בהשוואה אליהם], המנהלים הליך של פשיטת רגל בהוצאה לפועל, אמורים לחתור לגיבוש הסדר נושים שיתן מענה ומתווה – מסלול להחזר החובות. הסדר זה יכול להיעשות כאמור באופן מקדמי [ הצעה להסדר נושים לפי ס’ 19 א’, ראו פירוט בהמשך] טרם מתן צו כינוס, אחרי שהחייב קיבל צו לכינוס נכסיו או לאחר ההכרזה על החייב כפושט רגל \ חדל פירעון. מטרת ההסדר היא לאפשר מנגנון אשר יאפשר לחייב להשיב את חובותיו או חלק מהם מצד אחד, לשביעות רצון הנושים, אך מאידך יעניק לחייב את היכולת להתפרנס ולכלכל משפחה ברמה ראוייה.

הסדר נושים דוגמא לליווי משפטי של עו”ד

הסדר נושים בהוצל"פ
הסדר נושים בפשיטת רגל

הסדר נושים דוגמא – נחשוב על האיזון בין היקף החוב לבין המשתנים הבאים: יכולת ההשתכרות של החייב, זהות הנושים, הנסיבות האובייקטיביות שהובילו לצבירת החובות, התנהגות החייב לאורך כל התהליך – דהיינו הנסיבות הסובייקטיביות שהובילו לצבירת החוב, תום הלב של החייב, הנכסים שבבעלותו, מצבו המשפחתי, הבריאותי, גילו, פוטנציאל ההשתכרות העתידי שלו – כל אלו הם רק חלק מהגורמים אותם משקלל עו”ד להסדר נושים בעת גיבוש הסדר להחזרת חובות שיגן על החייבים ויוודא שזכויותיהם נשמרות. גיבוש מתווה להחזר חוב מחייב הכרה עמוקה של תחום משפטי זה וניסיון בו.

אנו יודעים כמה מורכבת ורגישה היא מציאות חייהם של החייבים, בפרט בתקופה בה נכתבות שורות אלו, בימים בהם אנו רואים את גלי ההדף שמחולל משבר הקורונה. היקלעות למצב של פשיטת רגל הנה תקופה מיוחדת בחיים, לרוב חד פעמית, והגיבוי שאנו מעניקים נותן ללקוחותינו ביטחון ויכולת לצלוח אותה בשלום עד לקבלת הפטר מן החובות.

“הסדר נושים 19א'” – או “הסדר נושים לפי סעיף 19א’ לפקודת פשיטת הרגל”

חייבים רשאים לפנות כאמור בכל שלב לאחר שצברו חוב, באמצעות או ללא עו”ד, לכל נושה ולגבש עימו מתווה להחזר. הליך הסדר נושים לפי סעיף 19א’ דורש מהחייב להציע להשיב לפחות 30% מהיקף החובות [הלא מובטחים] וכן שההסדר אותו הוא מציע יזכה בהסכמה של לפחות 51% מהנושים  [ותנאי נוסף הוא שנושים אלו אוחזים בלפחות 75% מסך החובות].

בבחירה בדרך פעולה זו נדרש החייב להציג את המקורות הפיננסיים המאפשרים לו לצאת להסדר וכן בנוסף להעניק בטחונות מתאימים לפי שיקול דעת רשות האכיפה \ בית המשפט ובהסכמה כאמור.

הסדר נושים בהוצל”פ – חייבים רבים הבוחרים בנתיב פעולה זה עושים זאת בין השאר כדי להמנע מהגעה להכרזה על פשיטת רגל או כניסה להליך של חדלות פירעון ושיקום כלכלי. עורך הדין שילווה אתכם יסביר לכם על המסלול, יתרונותיו, חסרונותיו אם קיימים, התנאים המשפטיים לקבלת אישור ביהמ”ש והנושים – וכן האם ומתי הסדר זה הוא הבחירה הנכונה עבורכם וכן מהם סוגי ההגנות להן תהיו זכאים בזמן ניהול משא ומתן להסדר נושים. נזכיר שעבור הליכים מסויימים נדרש סך חוב\חובות העולים על סכום מסויים, הסך משתנה וכעת הנו כ-35,000 ש”ח.

הסדר נושים בהוצל”פ – תום לב, כנות ואמינות כרקע להסדר נושים

הסדר נושים הוצאה לפועל
הליך הסדר נושים

בין אם מדובר על פשיטת רגל לאדם פרטי או לחברה יש לשים דגש על תום לב. בפרט כעת לאחר כניסתן של מספר רפורמות בחוקי ההוצאה לפועל והגבייה, והאחרונה שבהן היא כמובן כניסתו של החוק החדש, שמות הרשויות [רשות הגבייה והאכיפה – ההוצל”פ וכמובן בתי המשפט בערכאות השונות] דגש רב על תום הלב וניקיון כפיו של החייב, לצד רצינותו ורמת המחוייבות שלו להליך.

כיום נדרשת כנות מלאה וגילוי לב מלא מצד החייבים כתנאי וכמובן ‘גיבוי ההצהרות בהפקדות’ – והכוונה לערבונות ולסכומים מהותיים שיופקדו לקופת הנשייה. העובדה שהליכי חדלות פירעון מוגבלים כיום בזמן לקראת קבלת הפטר מהחובות דורשת גם מהחייבים מאמץ כן, מהותי ומשמעותי. הסדר נושים יכול להתרחש הן עבור אדם פרטי והן עבור ישויות משפטיות אחרות [דוגמת חברה] וההבדלים נעוצים בניהול התהליך [ולמשל מינוי נאמן, כינוס אסיפות ועוד כמפורט במאמרנו על עורך דין לפירוק חברה], אך העקרונות דומים ואף זהים ברוב המקרים.

מה עושים לאחר הכרזת החייב כפושט רגל?

נפתח בתזכורת כי המושגים וכן חלק מהפרוצדורות המשפטיות השתנו עם כניסת החוק החדש לשיקום כלכלי לתוקפו, וכאן רק לטובת הדיון והצגת רוח הדברים אנו מערבים בין מס’ חוקים [ואף פקודת פשיטת הרגל] וזמנים כדי להעניק הסבר כללי בלבד: ייעוץ משפטי קונקרטי וליווי צמוד לאורך התהליך תוכלו לקבל ישירות מאיתנו.

אם כן, נגענו בעובדה כי הצעה של החייב להציע לנשיו הסדר תמיד תיראה בעין טובה וכן כי ‘כל הזדמנות היא נכונה לכך’: הסדר נושים בפשיטת רגל מגלם במקרים רבים את האינטרס המשותף הן לחייב והן לנושיו, ובמידה והצעתו של החייב תתקבל בהחלטת הנושה [או אסיפת הנושים] ובאישור בימ”ש במידת הצורך הרי שדרכו של החייב לקבלת הפטר מהחובות מתקצרת משמעותית.

לסיכום הסדר נושים בפשיטת רגל

זוהי סקירה כללית הדנה בהסדר נושים, הסדר נושים בפשיטת רגל שהוא ככלל נתפס כדבר חיובי: אך ראוי להזכיר שגיבוש הסדר נושים בהוצאה לפועל הוא מלאכה משפטית מיומנת אשר לרוב דורשת משא ומתן עם הנושים, הגנה על זכויות החייב אך התאמת יכולותיו לסף שיאפשר התקדמות, הבנה עמוקה וניסיון בגיבוש מסלול החזר חובות שניתן לקיימו ולחיות עמו באופן ראוי. עו”ד להסדר חוב יעשה זאת עבורכם במקצועיות ויעניק לכם תמיכה משפטית שתסייע לכם לשמור במידת האפשר על חיים שגרתיים, ואנו עומדים לרשותכם בכל עת. מטפלים בכל הקשור אל נושא פשיטות רגל, ביטול עיקול משכורת ושלל עיקולים, מניעות והגבלות בתחום.

הצעת הסדר נושים | הליך הסדר נושים |  הסדר נושים הוצאה לפועל |  הסדר נושים דוגמא | הסדר נושים בפשיטת רגל | הסדר נושים בהוצאה לפועל | הסדר נושים 19א |  הסדר נושים בהוצל”פ

למידע נוסף בנושאים קשורים ושאלות ותשובות לגבי האם ניתן לבצע מכירת דירת מגורים בחדלות פירעון וכדומה. ניתן לדפדף בכתבות האתר או לפנות ישירות לייעוץ והכוונה בכל שלב, כל שאלה תענה בשמחה.

 

 

 

 

 

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו”ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

בני זוג בפשיטת רגל
פשיטת רגל

כמה משלמים בפשיטת רגל

כמה משלמים בפשיטת רגל האם שני בני זוג בפשיטת רגל האם ניתן לבצע מימוש כספי פנסיה בפשיטת רגל או משיכת פנסיה בפשיטת רגל ? מהו

איך סוגרים חוב בהוצאה לפועל
חובות

איך סוגרים חובות

איך סוגרים חובות בהוצאה לפועל ומה השלבים הנדרשים? איך לסגור חובות כמו גם התשובה לשאלה איך סוגרים חוב הוצאה לפועל בפרט, יש תשובה מעט מורכבת

הלוואה גדולה לסגירת חובות
חובות

הלוואה גדולה לסגירת חובות

הלוואה גדולה לסגירת חובות או הליך חדלות פירעון? מהי הלוואה לאחר הפטר והאם כדאי לקחת הלוואה דחופה לפושטי רגל ומה היתרונות? האם הבנק מאשר הלוואה

בקשה לפשיטת רגל על ידי חייב
פשיטת רגל

בקשה לפשיטת רגל

בקשה לפשיטת רגל חשוב לבצע באופן מדויק. איך מתבצעת בקשה לפשיטת רגל על ידי נושה ומה חשוב לדעת? בקשה לפשיטת רגל דוגמא והסבר בנושא כמו

הרפורמה החדשה בפשיטת רגל
פשיטת רגל

הרפורמה החדשה בפשיטת רגל 

הרפורמה החדשה בפשיטת רגל משנה את גורל החייבים. הרפורמה החדשה בפשיטת רגל 2019 משפיעה על פני ההליך ובעלת גישה והסתכלות חדשה על הנושא. הרפורמה החדשה

הסדר נושים הוצאה לפועל
הסדר נושים

 הסדר נושים 

הצעת הסדר נושים על ידי הליך  הסדר נושים יסודי ומדויק. כאשר פונים אל הסדר נושים הוצאה לפועל יש לעשות זאת במיומנות רבה תוך התנהלות נכונה

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..