הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו”ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש (2)

בשנת השמיטה 2015 התקבל חוק השמיטה המאפשר בקשת הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש. המאמר הבא מאת עורך דין מתמחה בהוצאה לפועל, מזונות ופתיחת תיק מקוון.

הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש

שנת השמיטה הבאה תחול בשנת תשפ”ב (2021-2022). שמיטה היא מחזור של 7 שנים הקובעים את סדר המעשרות, שבתומם מציינים את שנת השמיטה. במהלך שנת השמיטה חייב כל בעל שדה להפקיר את שדהו לכל מאן דבעי. מאפיין נוסף של שנת השמיטה הוא החיוב לכל מי שהלווה כסף לחברו לוותר על חובו במידה ולא חתם על פרוזבול (מסמך מבית הדין). על סמך ובהשראת הוראה זו אושר בכנסת ב-2015 ‘חוק השמיטה’ המאפשר לרבים מבעלי החוב להגיש בקשת הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש. אולם לא כל אחד יכול להגיש בקשת הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש. כדי שיתאפשר להגיש בקשת הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש בפשיטת רגל של עסק צריכים להתקיים התנאים הבאים:

הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש (3)
הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש (3)

להלן התנאים מאת עורך דין מתמחה בהוצאה לפועל ובבקשת הפטר

  1. החייב צריך להיות באיחוד תיקים מינימום ב-4 שנים הקודמות לבקשת ההפטר על ידי עורך דין מתמחה בהוצאה לפועל או באופן עצמאי.
  2. החייב מוגדר חייב מוגבל באמצעים.
  3. סך כל החובות הם פחות מ-800,000 ₪. הכוונה גם לחובות שלא נתבעים דרך ההוצאה לפועל.
  4. מבין כל החובות שלו, אין לו חוב של 400,000 ₪ ויותר לאדם או גוף אחד.
  5. ב-3 השנים שלפני הגשת הבקשה להפטר באמצעות עורך דין מתמחה בהוצאה לפועל או באופן עצמאי הוא לא פיגר בתשלומים שנקבעו לו בצו התשלומים בפשיטת רגל.

לאחר הגשת בקשה להפטר על ידי עורך דין מתמחה בהוצאה לפועל או עצמאית, יחליט הרשם אם לאשר את הבקשה. אם הוא מאשר את הבקשה יקבל החייב פטור מלא מכל חובותיו.

עורך דין מתמחה בהוצאה לפועל (2)
מידע מעורך דין שמתמחה בהוצאה לפועל. גזרו ושמרו

פתיחת תיק הוצאה לפועל מקוון

בחוק שאושר אז – בשנת השמיטה הקודמת – לא בכל לשכות ההוצאה לפועל התאפשר להגיש בקשת הפטר, כמו כן אז (טרום עידן הקורונה…) בכלל פתיחת תיק הוצאה לפועל מקוון ובקשת הפטר מקוונת עדיין עוד לא היו אפשריים. כיום מתאפשרת פתיחת תיק הוצאה לפועל מקוון ואולי כעת בשנת השמיטה הנוכחית תתאפשר גם הגשה מקוונת של בקשה להפטר במסגרת אותו חוק וכן טלפון לבדוק צו עיכוב יציאה מהארץ.

פתיחת תיק הוצאה לפועל מקוון (2)
פתיחת תיק הוצאה לפועל מקוון

לפי עורך דין הוצאה לפועל מזונות הם חובות שלא נכללות באישור ההפטר

בעת הגשת הבקשה יידרש החייב לחשוף את מצבו הכלכלי הנוכחי בפני הרשם, וכן את הליכי הגבייה שהתקיימו נגדו עד עת הגשת הבקשה על ידי עורך דין הוצאה לפועל מזונות ושאר החובות. בנוסף, עליו להגיש רשימה מסודרת של הנושים כדי שהרשם יוכל ליידע אותם והם יוכלו להתנגד לבקשה. זאת למעט עורך דין הוצאה לפועל מזונות שאינו חייב לקבל עדכון, היות ומדובר בחוב שממילא לא ניתן לקבל הפטר ואינו יכול להגיש התנגדות. (עורך דין הוצאה לפועל מזונות הוא עורך דין המייצג את גרושתו של החייב בתביעת מזונות עבור הילדים).

אתם רוצים לקבל הפטר בהוצאה לפועל? פנו אלינו ותקבלו גם ייעוץ מקצועי ואדיב וגם תחסכו בזמן יקר! אל תנסו לעשות זאת לבד כל עוד אתם לא בקיאים בחוקים! דעו שלא נותר לכם הרבה זמן וכל יום עלול להיות מאוחר!

עורך דין הוצאה לפועל מזונות
כמשרד עורך דין הוצאה לפועל ותיק קראו מה יש לנו לומר בעניין חוב מזונות

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו”ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

עורך דין פשיטת רגל בחיפה
פשיטת רגל

עורך דין פשיטת רגל בחיפה

עורך דין מומלץ לפשיטת רגל יכול להיות עורך דין פשיטת רגל בחיפה וכן עורך דין פשיטת רגל בירושלים או ברמת גן ובכל מקום אחר בארץ,

הגבלות בהוצאה לפועל
הוצאה לפועל

הגבלות בהוצאה לפועל

הגבלות הוצאה לפועל הן לא משחק, הגבלות בהוצאה לפועל יכולות לכלול גם הגבלת רישיון וכן הגבלת דרכון. אם יודעים איך להתנהל בהגבלה מיוחדת הוצאה לפועל

תקנות ההוצאה לפועל (2)
הוצאה לפועל

תקנות ההוצאה לפועל

על קצה המזלג על תקנות ההוצאה לפועל, פתיחת תיק הוצאה לפועל מקוון, טופס 7 הוצאה לפועל ועוד. משרדנו הוא משרד ותיק ומנוסה העובד בשיתוף פעולה

הליך חדש מחיקת חובות
צו הפטר

הליך חדש מחיקת חובות

במאמר הנוכחי תקראו כיצד מתנהל הליך חדש מחיקת חובות בהוצאה לפועל וכן סגירת תיקים בהוצאה לפועל לאחר צו הפטר. מה התנאים להגשת בקשת הפטר לפי

איחוד תיקים בבית משפט
איחוד תיקים

איחוד תיקים בבית משפט

איחוד תיקים בבית משפט מתנהל בהתאם לחוק החדש מ-2019, ובהתאם לכך גם חייב מוגבל באמצעים שמגיש בקשה לאיחוד תיקים. להרחבה קראו את המאמר הבא: איחוד

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..