הפטר בהוצאה לפועל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו”ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

הפטר בהוצאה לפועל תיקון 47

הפטר בהוצאה לפועל תיקון 47 מהו צו הפטר בהוצאה לפועל ומה הכוונה במונח – הפטר בהוצאה לפועל הוראת שעה? תשובות לכל השאלות בנושא הפטר בהוצאה לפועל עורך דין כהן כולל הסבר על הפטר בהוצאה לפועל לחייב מוגבל באמצעים

הפטר לפי החוק החדש – עו”ד אליהו כהן

הפטר בהוצאה לפועל הוראת שעה
צו הפטר בהוצאה לפועל

עם כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי חלו שינויים רבים במעמדם של החייבים, המסלולים להסדר תשלומים וקבלת צו הפטר בהוצאה לפועל. תיקון 47 לחוק ההוצאה לפועל, עוסק במתן הפטר לחייב מוגבל באמצעים בהוצאה לפועל, כאשר הפטר בהוצאה לפועל כהוראת שעה נקבע בשנת 2015 ומאז הוארך תוקפו (ע”י תיקון 57 לחוק, ראו פירוט בהמשך).

הבשורה לחייבים: מסלול ברור לקבלת הפטר בהוצל”פ

התיקונים שנעשו בחוק ההוצאה לפועל ובפרט החוק החדש אשר הרחיב מאוד את ההתייחסות למרכיב השיקום בכלכלי של החייבים, מעניקים כיום דרכים ברורות יותר להחזר חובות, עמידה בתנאים שהושגו בהסכם מול הנושים והגעה למצב של מחיקת חובות וקבלת הפטר.

על מנת להכיר לעומק את המסלולים הנכונים ביותר לפי הנסיבות האישיות שלכם וכן על מנת לוודא באם קיימת הוראת שעה חדשה נדרשת בדיקה של עו”ד הוצאה לפועל, ולהלן נעניק מידע כללי. מניסיוננו המצטבר בעבודה עם שיקום כלכלי של חייבים לפי החוק החדש הרי שאנו מתרשמים לחיוב מהאימפקט של החוק בתחום החייבים הוותיקים והחדשים כאחד, אלא שנחסכות מהם שנים ארוכות ואלו שבמשך שנים עמדו בצו תשלומים נמוך במיוחד ולא הצליחו להחזיר עדיין ריביות: התנאים לקבלת ההפטר השתנו וכך גם התבהר האופק עבור חייבים רבים.

הפטר בהוצאה לפועל לחייב מוגבל באמצעים

הפטר בהוצאה לפועל לחייב מוגבל באמצעים
הפטר בהוצאה לפועל עורך דין

לפי החוק החדש מוסמך כיום הרשם בלשכת ההוצאה לפועל להעניק הפטר לחייב המוגבל באמצעים אשר סך חובותיו (הכוונה לסך הכולל גם חובות שלא מתנהלים בהליך הגבייה בהוצל”פ וכולל חובות שאינם ברי-הפטר) מגיע עד סך של 800,000 ש”ח*, וכן בין השאר נוספים התנאים הבאים:

  1. כך היה מצבו של החייב בארבע השנים הקודמות למועד הגשת הבקשה לצו הפטר בהוצאה לפועל:
  2. אין לחייב נכסים** הניתנים לעיקול או למכירה למעט משכורת או הכנסה אחרת שהוא זכאי לה
  3. בשלוש השנים שקדמו להגשת הבקשה עמד החייב עמד בצו התשלומים שנקבע לו ע”י הרשם
  4. אין בקשת חדלות פירעון\פשיטת רגל העומדת כנגד החייב ולא מתנהל או הוכרע הליך נגדו
  5. אינו חייב לנושה יחיד יותר מ-400 אלף שקל

*שינוי חל בתנאי הסף לכניסה להליך וכיום מי שחובו מגיע עד 2,000,000 ₪ יוכל להיכנס להליך במידה שקרן החוב\חובות לא עלתה על 400,000 ₪.

**הפטר בהוצאה לפועל הוראת שעה ותיקון 57 לחוק מרחיב ומוסיף על הנ”ל ולפיו תחולת ההסדר הקיים התרחבה וכעת מעניקה שיקול דעת עצמאי לרשמים בהוצאה לפועל בבחינתם את תנאי הסף לכניסה למסלול ההפטר ולמשל כיום ניתן להעניק הפטר גם לחייב שיש לו נכסים.

לפי לשכת עורכי הדין, “נכון ליום 1.12.2019 הוגשו 7,705 בקשות למתן הפטר, 935 בקשות בתהליך לפני כניסה למסלול ו 661 נכנסו למסלול הפטר. עד כה נתנו 2,232 הפטרים על ידי רשמי ההוצאה לפועל”.

עמידה בהחזר חובות וקבלת צו הפטר

הפטר בהוצאה לפועל תיקון 47
הפטר בהוצאה לפועל

בלשכות ההוצאה לפועל בהן אושר להגיש בקשות הפטר תוכלו להתקדם בצעד החשוב לקראת החזר ומחיקת החובות שלכם: אם תעמדו בתנאים הדרושים (והאפשריים) תזכו בהפטר מכל חוב בר תביעה.

כפי שאמרנו בעבר נזכיר גם כאן, החוק החדש מייחס משקל עצום לתום הלב עמו מגיע החייב ודורש כנות מלאה וגילוי מלא כתנאי לגיבוש מסלול להפטר. על החייבים לעשות ככל שביכולתם על מנת להציג לרשם תמונת מצב מלאה הכוללת את כלל הנכסים, החובות והנושים שלהם. שימו לב שבמידה ובקשת החייב נדחית, הצהרתו המלאה על כל נכסיו עשויה לעבור לנושים ואלו עלולים לגלות בה נכסים אשר על קיומם לא ידעו.

לנושים וכמותם גם לרשויות המס תינתן זכות להתנגד למתן הפטר והרשם יאשר את הבקשה רק לאחר בחינה מקיפה ואיסוף מידע פיננסי מכל הגופים העסקיים והרשויות הרלוונטיות. בהתנגדות לבקשה לרוב עולים מקרים של יצירת חוב בחוסר תום לב או התנהגות בעייתית והשתמטות לאחר שנוצר החוב, טענות על הברחת נכסים על ידי חייבים (ולמשל רישום רכוש על שם בן משפחה) וכן נלקחת בחשבון יכולת ההשתכרות העתידית או הכנסות אחרות הצפויות לחייב כגון ירושה.

הפטר או חדלות פירעון?

זו שאלה שחוזרת על עצמה פעמים רבות והחוק החדש מעניק יתרונות מסוימים בנסיבות מסוימות לכל מסלול, ולפיכך נדרש ייעוץ משפטי על עו”ד המתמחה בהוצל”פ כדי להעמיד אתכם על היתרונות והחסרונות בכל הליך.

באופן כללי להליך של חדלות פירעון יש כיום מסלול עם תאריך סיום ומסלול מקוצר, בשונה מהעבר בו חייב בהליך פשיטת רגל היה יכול להישאר כך למשך שנים ארוכות, ויש סוג של יתרון בריכוז ההליך בפני גורם אחד וחסינות מסויימת מפני נושים שמעניקה העמידה בתנאי ההליך (בהליך בקשת צו הפטר רשאים הנושים להגיש התנגדות בכל שלב ולכן בקשת צו הפטר “חושפת” את החייבים לפעולות גבייה חדשות מצד הנושים).

ניהול הליכים להשבת חוב, יצירת הסדר או מסלול החזר וחתירה לקבלת צו הפטר הם מלאכה מיומנת שבמקרים רבים דורשת יד מקצועית מכוונת והתמחות משפטית. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בכל עת וללמוד עוד על הדרכים המשפטיות להגעה לחיים נקיים מחובות.

 

 

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו”ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

בני זוג בפשיטת רגל
פשיטת רגל

כמה משלמים בפשיטת רגל

כמה משלמים בפשיטת רגל האם שני בני זוג בפשיטת רגל האם ניתן לבצע מימוש כספי פנסיה בפשיטת רגל או משיכת פנסיה בפשיטת רגל ? מהו

איך סוגרים חוב בהוצאה לפועל
חובות

איך סוגרים חובות

איך סוגרים חובות בהוצאה לפועל ומה השלבים הנדרשים? איך לסגור חובות כמו גם התשובה לשאלה איך סוגרים חוב הוצאה לפועל בפרט, יש תשובה מעט מורכבת

הלוואה גדולה לסגירת חובות
חובות

הלוואה גדולה לסגירת חובות

הלוואה גדולה לסגירת חובות או הליך חדלות פירעון? מהי הלוואה לאחר הפטר והאם כדאי לקחת הלוואה דחופה לפושטי רגל ומה היתרונות? האם הבנק מאשר הלוואה

בקשה לפשיטת רגל על ידי חייב
פשיטת רגל

בקשה לפשיטת רגל

בקשה לפשיטת רגל חשוב לבצע באופן מדויק. איך מתבצעת בקשה לפשיטת רגל על ידי נושה ומה חשוב לדעת? בקשה לפשיטת רגל דוגמא והסבר בנושא כמו

הרפורמה החדשה בפשיטת רגל
פשיטת רגל

הרפורמה החדשה בפשיטת רגל 

הרפורמה החדשה בפשיטת רגל משנה את גורל החייבים. הרפורמה החדשה בפשיטת רגל 2019 משפיעה על פני ההליך ובעלת גישה והסתכלות חדשה על הנושא. הרפורמה החדשה

הסדר נושים הוצאה לפועל
הסדר נושים

 הסדר נושים 

הצעת הסדר נושים על ידי הליך  הסדר נושים יסודי ומדויק. כאשר פונים אל הסדר נושים הוצאה לפועל יש לעשות זאת במיומנות רבה תוך התנהלות נכונה

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..