הפטר לאלתר בפשיטת רגל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו"ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

הפטר לאלתר בפשיטת רגל

על חוב מזונות לביטוח לאומי לא ניתן לקבל הפטר לאלתר בפשיטת רגל. במאמר הנוכחי תקראו מה וכמה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל וכן מה דינם של חובות משותפים בפשיטת רגל.

הפטר לאלתר בפשיטת רגל

בהליך סטנדרטי של פשיטת רגל ניתן להגיש בקשה להפטר לאחר 4 שנים מעת ההכרזה על פשיטת הרגל, ההכרזה מתבצעת על ידי רשם ההוצאה לפועל, במסגרתה כל מי שסך חובותיו הינם פחות מ-800,000 ₪ (או יותר כאשר קרן החוב הוא פחות מ-400,000 ₪) ואינו יכול לפרוע את החובות מנכסיו מוכרז כחייב מוגבל באמצעים ולאחר 4 שנים כאמור, הוא יוכל להגיש בקשת הפטר, במקרים מסוימים ניתן להגיש בקשת הפטר לאלתר בפשיטת רגל. כלומר מיד בהחלת תהליך פשיטת הרגל יוכל החייב לקבל הפטר על חובותיו. בעניין הפטר בכלל וספציפית בנושא הפטר לאלתר בפשיטת רגל וכן כדי לדעת האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית תוכלו להתייעץ אתנו.

הפטר לאלתר בפשיטת רגל
הפטר לאלתר בפשיטת רגל

חוב מזונות לביטוח לאומי בפשיטת רגל

אם בין חובותיו של החייב ישנו גם חוב מזונות לביטוח לאומי בפשיטת רגל, או חוב מזונות ישירות לאשתו וילידיו לא יוכל החייב לקבל הפטר על חוב זה. מה הכוונה חוב מזונות לביטוח לאומי בפשיטת רגל? אשתו או ילדיו של אדם פרוד שהתגרש זכאים לקבלת מזונות (לאישה מעת הפרידה עד הגירושין ולילדים מעת הגירושין עד הגיעם לגיל 18), אם הגרוש אינו עומד בתשלומים רשאית האם לפנות בבקשה לביטוח לאומי לקבל את המזונות דרכם והביטוח הלאומי גובה את החוב מהבעל/ האב כחוב לביטוח לאומי לכל דבר.

חוב מזונות לביטוח לאומי בפשיטת רגל
התייעצו עמנו לגבי חוב מזונות לביטוח לאומי וכל מה שקשור לפשיטת רגל

מה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל

כאמור, חוב מזונות לביטוח לאומי בפשיטת רגל לא נכלל בהפטר אך הוא נכלל בסכום החובות לשם חישוב הקריטריונים להחלת הליכי פשיטת רגל נגדו. זוהי בעצם התשובה לשאלה מה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל. לגבי פשיטת רגל לוקחים בחשבון גם חובות מזונות, גם חובות שנוצרו במרמה וגם חובות למשכנתא וקנסות. דהיינו לשם חישוב הסכום של 800,000 אלף ₪ או 400,000 ₪ כמוזכר בתחילת המאמר, יילקחו בחשבון גם חובות אלו. ואילו בנתינת הפטר לא ייכללו חובות אלו. לכן אם תרצו לדעת כמה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל, כלומר מה יהיה ההפרש בין התשלומים שתשלמו בהסדר תשלומים של פשיטת רגל לבין התשלומים שתשלמו לאחר אישור ההפטר, התשובה היא שזה תלוי כמה מתוך החובות הן חובות השייכות לקריטריונים המנויים לעיל (מזונות, משכנתא, קנסות וכו') וכמה מתוכם הן לבנקים ובעלי חוב חיצוניים.

מה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל (2)
מה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל

חובות משותפים בפשיטת רגל

לגבי חובות משותפים בפשיטת רגל העניין קצת יותר מורכב, זה תלוי אם מדובר בחוב משותף של בני הזוג או בחוב משותף של אדם זר. כמו כן תלוי בשאלה כיצד נוצרו החובות, ושאלה נוספת בעניין חובות משותפים בפשיטת רגל היא אם מדובר בחברה/ תאגיד, או עסק פרטי בשותפות. לא נוכל כאן במסגרת זו לפרט את כל הפרטים הנוגעים לעניין אך ניתן קווים כלליים: חוב של בן/ת זוג בדרך כלל ייתן הרשם משקל יתר (ביחס לחובות משותפים אחרים) לאחריות בן הזוג להיווצרות החובות, בן הזוג יצטרך להוכיח שהחובות נעשו שלא ברצונו/ בידיעתו/ בעל כורחו. לגבי חברה או תאגיד בפירוק רואים את כל הבעלים השותפים בחברה כבעלי החברה לכל דיני הפירוק, מה שלא פירטנו הוא מצבם של בעלי המניות בחברה וכו'. תוכלו תמיד להתייעץ עמנו בכל דבר ועניין הקשור לפשיטת רגל עורך דין, להפטר, פירוק חברות, פירוט מורחב וייעוץ בעניין חובות משותפים בפשיטת רגל וכו'.

חובות משותפים בפשיטת רגל
חובות משותפים בפשיטת רגל

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

עורך דין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

בקשת חדלות פירעון
חדלות פירעון

בקשת חדלות פירעון

אם סך כל חובותיכם עומדים על סכום של מעל 150,000 ₪, אתם יכולים לפתוח תיק ולבקש בקשת חדלות פירעון. את הבקשה מגישים לכונס הרשמי שהוא

חדלות פירעון יחיד
חדלות פירעון

חדלות פירעון יחיד

חייב יחיד, כלומר שאינו חברה או תאגיד, יכול להגיש בקשה לחדלות פירעון יחיד באמצעות עורך דין או שלא באמצעותו. הבקשה מוגשת לאפוטרופוס הכללי הממונה על

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל
צו הפטר

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיע בסופו של דבר למצב של הפטר מהחובות. רבים הם השואלים: "קיבלתי הפטר בפשיטת רגל מה זה בדיוק צו הפטר?"

הליך מחיקת חובות
צו הפטר

הליך מחיקת חובות

לצערנו נגיף הקורונה מורגש היטב בכיס של רובם המוחלט של אזרחי המדינה, הממשלה דנה על סגר ובעלי העסקים נכנסים למתח נפשי, רבים שואלים על הליך

הגשת תביעה בהוצאה לפועל (2)
גביית חוב בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל | הגשת תביעה בהוצאה לפועל | תביעה הוצאה לפועל | הליך תביעה בהוצאה לפועל | תביעת חוב בהוצאה לפועל | תביעה על

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..