עורך דין חדלות פירעון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו”ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

עורכי דין חדלות פירעון

עורך דין חדלות פירעון יצטרך ללוות את פושט הרגל באדיקות ובשימת לב  לאורך התהליך כולו. מה מצב של חדלות פירעון כולל ואילו פעולות ניתן לעשות על מנת להגיע אל שיקום כלכלי מהיר ויעיל. איך להתכונן ומה לעשות במצב של חדלות פירעון – משרד עורכי דין חדלות פירעון עו”ד אליהו כהן מפרט ומרחיב בנושא.

עורך דין חדלות פירעון – חובה?

שטרות עורך דין חדלות פירעון
שאלות לגבי חדלות פירעון עורך דין כהן עונה

חדלות פירעון עורך דין וכל ההכנות למצב החדש אליו נכנס החייב. משרדנו מתמחה במצבים של חובות מכל סוג ומצבים של חדלות פירעון, בדגש על מיצוי היכולת אל שיקום כלכלי מהיר ובחירת מסלולים מותאמים להסדרי חובות. חדלות פירעון מתרחשת כאשר חייב אינו יכול להחזיר את חובו או חובותיו לנושה יחיד או יותר. במצב זה עלול החייב להיקלע למערבולת של חובות תופחים, צווים והגבלות על פעילותו וכן עיקולים והגבלות על רישיון הנהיגה אשר עלולים להחמיר את המצב הקשה מלכתחילה.

במצבים כאלה, ליווי משפטי מקצועי של עורכי דין חדלות פירעון הנו הכרח על מנת לקבל גיבוי וביטחון ולנהל את ההליך עם מינימום נזק אפשרי. זוהי תקופה לא קלה ומורכבת בחיים העלולה להטיל צל כבד על האדם. עו”ד לפשיטת רגל מתמחה בסיוע במצבים אלו ואנו מעניקים לכם ליווי משפטי צמוד וקשוב והגנה איתנה, הכל בכפוף לחוק החדש לחדלות פירעון ושיקום כלכלי שנכנס לתוקף בסוף שנת 2019.

עורך דין חדלות פירעון כהן מסביר על המצב כיום: החוק החדש

החוק החדש לחדלות פירעון חולל מהפכה ממשית במבנה ההליכים הכרוכים במצב של הסדר חובות, חדלות פירעון, הגנת בית מגורים, פשיטת רגל ושיקום כלכלי. החוק מחליף את פקודת פשיטת הרגל ונועד לשפר את מערכת הגבייה המשפטית והליכי ההוצאה לפועל הנלווים. החוק החליף בין הערכאות והעביר סמכויות לבית משפט השלום וללשכות ההוצל”פ השונות, במטרה להקל על העומס הרב והסחבת לה הוא גורם. כיום, הסמכות לדון בהליך של חדלות הפירעון בחוב של עד 150,000 ש”ח מוקנית לרשם בלשכת ההוצאה לפועל: ביחס לחוב מעל ל-150,000 ₪ הוקנתה הסמכות לבית משפט השלום והמונח “צו כינוס נכסים” הפך ל”צו לפתיחת הליכים”, המדויק יותר, וכך גם מונחים שגורים אחרים.

עורך דין חדלות פירעון –  בקשה למתן צו לפתיחת הליכים (צו כינוס נכסים)

כרטיסי אשרי עורכי דין חדלות פירעון
יש לפנות רק אל משרד בו העיסוק המרכזי הוא חדלות פירעון עורכי דין מקצועיים וכל הנדרש להליך מסוג זה

חייב רשאי מצידו להגיש בקשה לצו לפתיחת הליכים אל רשם ההוצאה לפועל – זאת במידה וכאמור חובותיו אינם עולים על 150,000 ש”ח. השאיפה היא להיכנס להליך של “שיקום כלכלי” וגובה החוב הוא תנאי סף. גובה החוב מחושב לפי חובות קיימים ועתידיים בגינם טרם נפתח תיק הוצל”פ. בקשות הנוגעות לחוב גדול מזה יוגשו ל’ממונה’, הוא כונס הנכסים הרשמי במחוז. ‘הממונה’ מחליף תחת החוק החדש את ביהמ”ש המחוזי בסמכות להעניק צו לפתיחת הליכים (בעבר – צו כינוס). במידה והוגשה נגדכם בקשה לצו לפתיחת הליכים, הרי שתחת החוק החדש תוכלו להגיש בעצמכם או ע”י עורכי דין חדלות פירעון (עו”ד לנושא הוצאה לפועל) בקשה לביטולו בתוך 45 ימים – זהו שיפור משמעותי ביחס לחוק הקודם שגרר מערכה שלמה בתגובה לבקשה לצו כינוס. הבקשה מתבררת במעמד החייב והממונה, ובמידה ובימ”ש התרשם כי הבקשה הוגשה בחוסר תום לב הוא רשאי להטיל הוצאות על המגיש. אנו נתכבד להעניק לכם שירותים אלו.

מה קורה מרגע קבלת הצו?

כאן דומה החוק החדש לפקודת פשיטת הרגל שהחליף ומרגע שהחייב קיבל צו לשיקום כלכלי מקבל החייב בד בבד צו להקפאת הליכים כנגדו, המונע מהנושים נקיטת פעולות נוספות נגדו (למעט שיעבוד באישור בימ”ש) וכן יתבטלו חלק מההגבלות שהוטלו והקשו על קיום ופרנסה (דוג’ רישיון נהיגה וכן ביטול עיקול בנק ומשכורת). במקביל מוטלות על החייב הגבלות, ובין השאר נכסים על שמו יועברו לקופת הממונה וישמשו לפירעון החוב ונאסר עליו לפרוע כל חוב מחוץ למסגרת זו (איסור על העדפת נושים) ונאסר עליו ליצור חובות חדשים. הממונה מוסמך לקבל את כל המידע הרלוונטי על החייב ואמצעיו ולנקוט בפעולות שמטרתן העשרת קופת הגבייה באופן מקסימלי. עו”ד חדלות פירעון לכינוס נכסים אשר מתמחה בניהול ההליכים לפי החוק החדש ירחיב עבורכם על תקופה זו.

עו”ד חדלות פירעון מסביר: מימוש נכסים ושיקום כלכלי

החוק החדש שם דגש על יכולת השיקום הכלכלי של החייב. הממונה ממנה נאמן מיוחד לנהל את הליכי החייב. הנאמן שמונה יגבש תכנית אשר משקללת רכיבים רבים – ממצבו הכלכלי המלא של החייב והיקף החובות, דרך היכולת לממש נכסים ועד תום הלב עמו ניהל החייב את ההליך: תכנית לשיקום כלכלי כשמה כן היא, נועדה מצד אחד למצות את יכולת החזר החוב ומצד שני לשמור על האדם החייב מפני ריסוק מוחלט שלא יאפשר לו שיקום. אנו נלווה אתכם בחתירה לתכנית מדויקת עמה תוכלו להתמודד עד לקבלת צו הפטר ומחיקת החובות. לאחר קבלת ההפטר יחלק הנאמן את הכספים שנצברו בקופת הנשייה.

תקופת הביניים עד קבלת צו הפטר

עורכי דין חדלות פירעון
במצב של פשיטת רגל יש לפנות בהקדם אל עורך דין חדלות פירעון

עד כניסת החוק החדש מצאו עצמם חייבים רבים במצב בו עברו תשעה חודשים מההכרזה על פשיטת רגל אך שם נותרו הדברים כמות שהם ויכלו להישאר כך לאורך שנים, בתקופת ביניים בה החייב מוגדר ומוגבל כפושט רגל אך מועד לסיום התקופה וקבלת צו הפטר אינו קיים. כיום מורה החוק כי חוות דעת מטעם המנהל המיוחד תוגש לבימ”ש בטווח של 24 חודשים ובה יפרט את דעתו באשר למתווה הספציפי אותו ניתן ליישם במקרה של החייב בדרך לקבלת צו הפטר.

 

החוק החדש מטיל על החייב מגבלות בתקופת הביניים בין מתן הצו לפתיחת ההליכים ועד לקבלת צו לשיקום כלכלי. ההגבלות דומות לאלו שהיו קיימות בחוק הישן וכוללות בין השאר צו עיכוב יציאה מהארץ, אישור שימוש באשראי, איסור על הקמת תאגיד ועוד. בנוסף, החייב נחשב כ’לקוח מוגבל’ לפי חוק שיקים ללא כיסוי. כיום רשאי הממונה להסיר חלק מההגבלות הנ”ל, וכאן תוכלו להסתייע בייעוץ משפטי מקצועי שעשוי להקל עליכם לנהל נכון הליך מורכב זה.

לסיכום,

חשוב שלא תהיו לבד בהתמודדות וחשוב לזכור שיש מוצא מהמצב. החוק החדש מניח מסילות לשיקום כלכלי ואנו נסייע לכם לעלות על הדרך הנכונה ולהימנע מכמה שיותר עגמת נפש, קשיים ומגבלות במהלך הדרך. חדלות פירעון עורכי דין ובתי משפט לעתים נתפשים בראשנו כעומס אך במצב זה עורך דין חדלות פירעון בוודאות יוכל להפחית מצבי הלחץ ולמקד ולפשט את ההליך כולו.

יש לציין שעדיף לפנות בהקדם כי אנו נחסוך לכם זמן וטעויות יקרות, נסייע לכם בשמירה על זכויותיכם ובמידת הצורך על העסק וניהולו, בקביעת הסדר חובות שעשוי להחליף הליכי פשיטת רגל, בבקשות לשינוי גובה התשלומים לרבות תשלומי מזונות ובניהול נכון בתום לב של ההליכים מול בית המשפט: לאספקט זה חשיבות עילאית ולאחר אישור בית המשפט תזכו בצו הפטר אשר מוחק את כל החובות שהיו קיימים נגדכם. גם בזמן התהליך ניתן להקל על החייב על ידי ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ. כאשר החייב מגיע אל חדלות פירעון ישנם מגבלות רבות החלות עליו. כאשר ישנן עורך דין חדלות פירעון מקצועי ומנוסה ניתן בקלות להוריד את רובן ובכך לאפשר מרחב נשימה לחייבים. גם דברים שלא תמיד חושבים עליהם בכניסה להליך כמו הקמת עסק בזמן חדלות פירעון פעולה הדורשת אישור חריג.

אתם מוזמנים להתייעץ עימנו בכל עת,

עורך דין חדלות פירעון | עורכי דין חדלות פירעון | חדלות פירעון עורך דין | חדלות פירעון עורכי דין | משרד עורכי דין חדלות פירעון | עו”ד חדלות פירעון

 

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו”ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

איך זה לפשוט רגל
פשיטת רגל

איך לפשוט רגל

איך לפשוט רגל בצורה נכונה? האם יש דרך לקבל עזרה לפושטי רגל בצורה ישירה ומהירה, איך זה לפשוט רגל ומה זה כולל? מי זכאי לפשיטת

עורך דין לענייני צ'קים חוזרים הוצאה לפועל
גביית חוב בהוצאה לפועל

עורך דין לענייני צ’קים חוזרים

עורך דין לענייני צ’קים חוזרים מתמודד עם מצבים של צ’קים חוזרים הוצאה לפועל |כמו גם צ’קים חוזרים חשבון מוגבל או צ’קים חוזרים ללא כיסוי .

עו"ד צו תשלומים זמני
איחוד תיקים

עורך דין צו כינוס

עורך דין צו כינוס אליהו כהן מרחיב בנושא צו כינוס מה זה ? מה כולל צו כינוס תיקים ואיך להתמודד עם צו כינוס תשלום או

עורך דין הליכי הוצאה לפועל נגד חברה
הוצאה לפועל

עורך דין הליכי הוצאה לפועל

עורך דין הליכי הוצאה לפועל הנעשים באופן שאינו מקצועי יכולים לפוגע במעורבים. חשוב במידה ואתם לקראת הליכי הוצאה לפועל נגד חברה או הליך הוצאה לפועל

הוצאה לפועל גביית חוב מזונות
הוצאה לפועל

עורך דין הוצאה לפועל גבייה

עורך דין הוצאה לפועל גבייה עו”ד אליהו כהן, מתמקצע בכל הקשור אל הוצאה לפועל גביית חוב מזונות ועוד הוצאה לפועל הליכי גביה וכיוצא בזה. חשוב

גבייה הוצאה לפועל
הוצאה לפועל

גביה והוצאה לפועל

גביה והוצאה לפועל הוא נושא מורכב בעל השלכות רבות. בכל הקשור אל גבייה הוצאה לפועל וחובות יש להתנהל באופן מדויק. כאשר נמצאים מול גביית הוצאה

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..