רכב בפשיטת רגל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו"ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

רכב בפשיטת רגל

בתוך כל הבלבול שואלים רבים האם מותר לפושט רגל להחזיק רכב, וכמו כן האם קיים מימון רכב לפושט רגל. התשובה היא כי עיקול רכב בפשיטת רגל נתון לשיקול דעת הממונה מטעם ההוצאה לפועל או שופט בית המשפט כל מקרה נבדק לגופו. בגדול ניתן לומר כי רכב בפשיטת רגל המשמש לפרנסה לא יימכר. ראו בהרחבה:

החזקת רכב בפשיטת רגל

פשיטת רגל היא סיטואציה לא נעימה ואף מבלבלת מאוד, חייב מוגבל באמצעים איחוד תיקים שנקלע לפשיטת רגל אינו יודע כיצד להתנהל מול הרשויות, מול הנושים ובכלל. מה כן לעשות ומה לא, מה בעדיפות ראשונה וממה אפשר להתעלם. במאמר זה ננסה לענות על השאלה האם עושים עיקול רכב בפשיטת רגל. הרעיון של פשיטת רגל הוא לפרוע את חובותיו של החייב מנכסיו, והשאלה היא האם מותר לפושט רגל להחזיק רכב. התשובה היא כי כל דבר שמביא הכנסה לחייב לא מוכרים, כי בסופו של דבר המטרה היא שהחייב ישתקם, יחזיר חובותיו ויישאר או ייכנס למעגל העבודה והתעסוקה ולכן גם הסיכוי של מימון רכב לפושט רגל הוא אפסי. שורה תחתונה: זה תלוי אם הרכב משמש לפרנסת החייב או לא.

רכב בפשיטת רגל
רכב בפשיטת רגל, אצלנו זה אפשרי!

מימון רכב לפושט רגל – לא מתאפשר אם זה פוגע בשיקום הכלכלי

איך קובעים אם הרכב משמש לפרנסה, כלומר מהם הקריטריונים שלפיהם קובעים האם מותר לפושט רגל להחזיק רכב? כעורך דין פשיטת רגל באשדוד אני אענה: עם ההכרזה על פשיטת רגל ממנה ההוצאה לפועל אחראי שידאג למכירת הנכסים ולתשלום החובות, ובין היתר גם לפרנסתו הבסיסית של החייב. החייב מחויב לשתף פעולה עם הממונה מטעם ההוצאה לפועל ובסופו של תהליך הוא יקבל הפטר מחובותיו, לאחר שרוב החובות שולמו, או שמיצו כבר את כל אפשרויות התשלום. מתי מחליטים שמוצו כל האפשרויות? כחלק מתוך התהליך שמטרתו המוצהרת היא להביא את החייב לשיקום כלכלי, מותירים בידיו כל מה שייתן לו מטריית ביטחון תעסוקתי וכלכלי. כמו כן נכסים שאינם ניתנים למימוש אינם משתתפים בתהליך, ולגבי עיקול רכב בפשיטת רגל ראו בהמשך.

מימון רכב לפושט רגל
מימון רכב לפושט רגל, לא מומלץ אם זה פוגע בשיקום

ולעצם השאלה: האם מותר לפושט רגל להחזיק רכב

מבחינת החוק היבש רכב שבבעלותו של מימון רכב לפושט רגל נמכר ככל נכס שברשותו. אולם משפחתי לא תמיד יימכר, וכן כהתחשבות במקרים ספציפיים ואישיים, כמו כן כאשר העובד צריך את הרכב כדי להגיע למקום העבודה, או כאשר הוא משמש כנהג הסעות ייתכן ויאושר לו להמשיך להחזיק רכב בפשיטת רגל, אם הרכב אינו רכב יוקרה. גם נכה הצריך לרכב כדי להתנייד יקבל אישור להחזיק ברכב תחת מגבלות מסוימות. (אלו הם חלק מהמקרים הממחישים את הצורך והנחיצות בליווי של עורך דין הוצאה לפועל בתיק פשיטת רגל). במידה ובעת הכניסה להליך פשיטת הרגל לא החזיק החייב ברכב וכעת הוא זקוק לרכב, יזדקק החייב לאישור מבית המשפט, בהתאם לקריטריונים הנ"ל.

האם מותר לפושט רגל להחזיק רכב
האם מותר לפושט רגל להחזיק רכב

עיקול רכב בפשיטת רגל – כל מקרה נבדק לגופו

מה עוד לא משתתף בתהליך ה'מכירות' ומימוש הנכסים: כספי פנסיה, ביגוד (כולל מצעים), כלי מטבח אוכל ומזון, מדפסת, טלפון נייח ונייד, מחשב, מכשירי רדיו וטלוויזיה, תשמישי קדושה (טלית, תפילין, חנוכייה, שופר וכדומה) מכונת הכביסה, עיקול רכב בפשיטת רגל (במקרים שנמנו לעיל) וכן כל דבר שהאדם זקוק לו ככלי עזר בשל מוגבלות פיזית או נפשית. בכל אלו לא ניתן לגעת במסגרת הליכי פשיטת רגל. כמו כן אין נוגעים בפיצויים המגיעים לו עקב תאונה וכדומה ובקצבאות שהוא מקבל מהמוסד לביטוח לאומי. לגבי כלים מיוחדים ובעלי חיים שהחייב מתפרנס מהם נקבע תקרת סכום, כלומר עם שווי החפץ הוא פחות מתקרת הסכום לא ימכרו את החפץ, אך במידה שהוא עובר את התקרה הוא יימכר. לסיכום לגבי השאלה האם מותר לפושט רגל להחזיק רכב, או האם קיים מימון רכב לפושט רגל, התשובה היא שאין בזה כלל ברזל כל מקרה של רכב בפשיטת רגל נבדק לגופו של עניין.

עיקול רכב בפשיטת רגל
עיקול רכב בפשיטת רגל

אם אתם צריכים בדחיפות לדעת כמה זמן לוקח לעשות צו עיכוב יציאה מהארץ, פנו אלינו עוד היום!

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

עורך דין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

בקשת חדלות פירעון
חדלות פירעון

בקשת חדלות פירעון

אם סך כל חובותיכם עומדים על סכום של מעל 150,000 ₪, אתם יכולים לפתוח תיק ולבקש בקשת חדלות פירעון. את הבקשה מגישים לכונס הרשמי שהוא

חדלות פירעון יחיד
חדלות פירעון

חדלות פירעון יחיד

חייב יחיד, כלומר שאינו חברה או תאגיד, יכול להגיש בקשה לחדלות פירעון יחיד באמצעות עורך דין או שלא באמצעותו. הבקשה מוגשת לאפוטרופוס הכללי הממונה על

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל
צו הפטר

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיע בסופו של דבר למצב של הפטר מהחובות. רבים הם השואלים: "קיבלתי הפטר בפשיטת רגל מה זה בדיוק צו הפטר?"

הליך מחיקת חובות
צו הפטר

הליך מחיקת חובות

לצערנו נגיף הקורונה מורגש היטב בכיס של רובם המוחלט של אזרחי המדינה, הממשלה דנה על סגר ובעלי העסקים נכנסים למתח נפשי, רבים שואלים על הליך

הגשת תביעה בהוצאה לפועל (2)
גביית חוב בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל | הגשת תביעה בהוצאה לפועל | תביעה הוצאה לפועל | הליך תביעה בהוצאה לפועל | תביעת חוב בהוצאה לפועל | תביעה על

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..