האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו"ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית

רבים שואלים האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית, במאמרנו הנוכחי הבאנו תשובה כוללת, לייעוץ פרטני לגבי עצמאי בפשיטת רגל או רשימת חברות בפשיטת רגל פנו אלינו. במאמר הנוכחי תקראו גם לגבי הוצאות בפשיטת רגל. בקיצור כל ענייני פשיטת רגל על קצה המזלג.

האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית של בעל החברה

כחלק מכל תהליך של פשיטת רגל ממנה בית המשפט כונס נכסים האחראי לחישוב סך התשלום של החייב מדי חודש וכן מי יקבל מהחוב, כמה, וקדימויות הנושים. בתחילת ההליך לאחר חקירת ובדיקת תביעות החוב של החברה ובהתחשב ביכולת ההחזר החודשי שלה נדרש הכונס להמליץ על סך התשלום החודשי. התשובה לשאלה האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית נתונה לשיקול דעתו הראשונית של הכונס. היא תלויה בגורמים רבים, השאלה הראשונה היא האם מדובר בפשיטת רגל של חברה בע"מ שבמקרה זה גובים רק מנכסי החברה אם אין ערבות אישית של הבעלים. ולכן השאלה האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית היא מאוד אינדיבידואלית, כל מקרה נבדק לגופו של עניין. וגם לאחר שהכונס החליט האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית אם לאו עדיין ניתן לערער לבית המשפט. לשם כך תוכלו להיעזר בנו.

האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית
האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית? התשובה במאמר!

רשימת חברות בפשיטת רגל

תכנית הפירעון שמגבש הכונס אמורה להביא למקסימום את יכולת החברה לשלם את חובותיה מנכסיה הקיימים וכן מחובות חיצוניים החייבים כסף לחברה שבפשיטת הרגל. לשם כך מגבש הכונס רשימה של לקוחות וכן רשימת חברות בפשיטת רגל כלומר חברות אשר חייבים סכומי כסף לחברה שבפשיטת רגל. לעיתים יטיל הכונס את תשלום החובות על אחריותו הפרטית של בעל החברה, ישנה רשימת חברות בפשיטת רגל אשר הבעלים חתמו ערבות אישית לבנק על נכסי החברה, במקרים אלו יבדוק הכונס את יכולת ההחזר שלו בהתחשב במצבו הכלכלי. בכל מקרה כאמור, גם את נכנסתם לרשימת חברות בפשיטת רגל התייעצו עמנו או עם עורך דין אחר, כדי למזער נזקים ככל הניתן.

רשימת חברות בפשיטת רגל
רשימת חברות בפשיטת רגל

עצמאי בפשיטת רגל

עד כה דיברנו לגבי חברה, מה דינו של עצמאי בפשיטת רגל? לגבי אדם פרטי או עסק קטן שאינו חברה שנקלע לפשיטת רגל, במקום כונס ממנה בית המשפט ממונה מיוחד שעליו לדאוג לפירעון החובות של פושט הרגל. על הממונה להחליט על סכום הפירעון החודשי של החייב וכן על תקופת הזמן לפריסת התשלום. הממונה בודק את יכולת ההחזר של החייב העצמאי בפשיטת רגל. בעניין זה של ההסדר החודשי קיימים הבדלי גישות בין ממונים שונים לגבי בחינת היכולת הכלכלית של עצמאי בפשיטת רגל, ולכן הדברים פתוחים לדיון, אם לדעתכם ההחזר החודשי שהושת עליכם הוא גבוה מדי, פנו אלינו לקבלת ייעוץ והכוונה או הרימו טלפון לבדוק צו עיכוב.

עצמאי בפשיטת רגל
עצמאי בפשיטת רגל? אנו נושיט לך יד!

הוצאות בפשיטת רגל

ב-2015 מינה הכונס הרשמי וועדה לקביעת אמות מידה לחישוב הוצאות בפשיטת רגל והחזר חודשי של החייב, הוועדה קבעה כי בקביעת סכום החיוב החודשי וגובה הוצאות בפשיטת רגל של החייב על מנת לשלם את חובותיו יילקחו בחשבון הן טובתו של הנושה והן טובתו של החייב. כלומר, להגיע למצב של איזון, עד כמה שניתן, בין זכותו של הנושה להשבת ממונו ה'אבוד' לבין יכולותיו של החייב וצרכי מחייתו הבסיסיים. מעבר לתשלום החודשי ישנם הוצאות בפשיטת רגל אשר הם בעצם יכולים לעבוד לטובתו ולחסוך ממנו תשלומים גבוהים. הכוונה היא לתשלום על ייעוץ משפטי לעורך דין עם ניסיון בתחום זה וכן על הפטר בהוצאה לפועל על פי החוק החדש.

הוצאות בפשיטת רגל
הוצאות עו"ד בפשיטת רגל הן הוצאות שמכסות את עצמן!

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

עורך דין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

בקשת חדלות פירעון
חדלות פירעון

בקשת חדלות פירעון

אם סך כל חובותיכם עומדים על סכום של מעל 150,000 ₪, אתם יכולים לפתוח תיק ולבקש בקשת חדלות פירעון. את הבקשה מגישים לכונס הרשמי שהוא

חדלות פירעון יחיד
חדלות פירעון

חדלות פירעון יחיד

חייב יחיד, כלומר שאינו חברה או תאגיד, יכול להגיש בקשה לחדלות פירעון יחיד באמצעות עורך דין או שלא באמצעותו. הבקשה מוגשת לאפוטרופוס הכללי הממונה על

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל
צו הפטר

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיע בסופו של דבר למצב של הפטר מהחובות. רבים הם השואלים: "קיבלתי הפטר בפשיטת רגל מה זה בדיוק צו הפטר?"

הליך מחיקת חובות
צו הפטר

הליך מחיקת חובות

לצערנו נגיף הקורונה מורגש היטב בכיס של רובם המוחלט של אזרחי המדינה, הממשלה דנה על סגר ובעלי העסקים נכנסים למתח נפשי, רבים שואלים על הליך

Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..
Call Now Button