עורך דין פירוק חברות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו”ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

עורך דין פירוק חברה

עורך דין פירוק חברות ילווה אתכם בתהליך פירוק בין אם פירוק חברה מרצון או לא. עורך דין פירוק חברה כהן בעל משרד עורכי דין פירוק חברות מוביל בתחום ומתמקצע בנושא פירוק חברה בע”מ ומכל סוגי החברות.  עורך דין דיני עבודה פירוק חברות בעל הניסיון הנדרש ויוסדיות בכל פרט ופרט על מנת לבצע הליך פירוק מדויק עבורך. למידע נוסף על  פירוק חברה רשם החברות כמו גם  פירוק חברה מרצון לרשם החברות או פירוק חברה על ידי עובדים ניתן לקרוא את המשך הכתבה עם עורך דין דיני עבודה פירוק חברה אליהו כהן.

עורך דין פירוק חברות – מה עושה עורך דין לפירוק חברה ?

עורך דין פירוק חברות
עורך דין פירוק חברה פירוק חברה מרצון

עורך דין דיני עבודה פירוק חברות – תחום דיני החברות הנו תחום מקיף ורחב הדורש התמקצעות מיוחדת, ומתוכו פירוק חברה והעילות לכך לפי החוק הנם ענף רחב בפני עצמו. משרדנו גאה להציע לכם שירות משפטי בכל הקשור לחיי חברה או עסק בכל סדר גורל ובכל שלב בחיי החברה – מהליכי הקמת חברה או הקמת עסק, לרבות עסק בזמן חדלות פירעון ועד לפירוק חברה – בין המדובר בפירוק חברה מרצון או פירוק חברה במצב של חדלות פירעון – עו”ד לפירוק חברה הנו ציר קריטי לטובת ניהול משפטי מדויק של הליכים לפירוק חברה.

ליווי משפטי וגיבוי מקצועי עם עורך דין פירוק חברות יבטיחו ניהול מדויק של כל צעד וכן יוודאו שזכויותיכם נשמרות, מכל צד של ההליך בו אתם מעורבים. נוסיף כי נושא פירוק חברות הנו רחב ומסתעף על פני תתי-תחומים, סיטואציות והליכים רבים, ובמאמר זה ניגע בקצרה ובהכללה בחלק מהאספקטים שלו.

עורך דין פירוק חברה – פירוק חברה מרצון

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד – פירוק חברה רשם החברות: פירוק חברה מרצון לרשם החברות מהו? פירוק מרצון הוא מצב שמאפיין פעמים רבות חברות גדולות יחסית, ולרוב יתרחש כאשר החברה היא בעלת כושר פירעון, ומציגה יכולת לתשלום החובות שלה, אם קיימים. פירוק חברה על ידי עובדים – לבעלי מניות החברה ולעיתים גם לעובדי החברה יש יכולת לפתוח בהליך של פירוק מרצון. במצב זה נעזרים בעו”ד העוסק בפירוק חברות [ולרוב עו”ד האמון על כלל תחום חדלות פירעון ושיקום כלכלי]: עורך הדין יזום את תחילת ההליך, במצב של חברה האוחזת בהון יסייע עו”ד לפירוק בחלוקת ההון או הנכסים בין בעלי המניות והזכאים האחרים וכן, זאת חשוב לציין, עו”ד המתמנה בהסכמה בין בעלי החברה פועל כשלוחם – וככלל אינו פועל בכפוף להנחיות של גוף כלשהו, דוג’ בית המשפט, אלא יפעל כראות עיניו ובכפוף להסכמת הבעלים ששכרו אותו – וראו הרחבה בהמשך.

דובר משרד עורכי דין פירוק חברות כהן מסביר

עורך דין דיני עבודה פירוק חברות
משרד עורכי דין פירוק חברות

פירוק חברה מרצון ללא הצהרת כושר פירעון – ישנם מקרים בהם הפנייה נעשית בנושא פירוק חברה מרצון לרשם החברות, אך החברה נטולת כושר פירעון: כאן תתכנס לרוב אסיפת נושים אשר תעיין לעומק בנתונים הפיננסיים ותפעיל שיקול דעת מקצועי וכן את היישום שלו על ידי מינוי מפרק מטעמם – ישנם מקרים בהם בית המשפט יעביר סמכות זו בניהול הליך הפירוק לידי הנושים והם מוסמכים למנות לצד המפרק בין השאר גם ועדת ביקורת חדשה, אשר בתורה תעביר דוחו”ת לאסיפה [והלאה] על התקדמות ההליך. הנושים מוסמכים להמשיך ולשתף פעולה עם הנהלת החברה הקיימת או הדירקטוריון.

גופים אלו, דוגמת האסיפה או הנהלה הממשיכה להתקיים, מוגבלים לרוב בהחלטותיהם ואלו יכולות להיות קשורות רק לקידום הליך כינוס הנכסים והפירוק. בנוסף, למרות החירות היחסית בהליך המוגדר בתור ‘הליך מרצון’, מצב של פירוק מרצון ללא כושר פירעון וניהול בידי נושים מקביל במהותו לפירוק על ידי בית משפט לרבות חבויות המפרק, וכמובן שסדר חלוקת הנכסים זהה.

למרות האמור לעיל על העצמאות היחסית ממנה נהלים בעלי מניות והמפרק מטעמם בהליך של פירוק מרצון, עדיין עשוי להתקיים פיקוח של בית המשפט על ההליך בצורות מסויימות, בתלות במקרה עצמו, ובפרט במצב בו מי מהגופים המעורבים, מהמפרק דרך נושה אם קיים ועד בעלי המניות, מבקש את סיוע בית המשפט בשאלה שהתעוררה במהלך ביצוע הליך הפירוק.

עורך דין דיני עבודה פירוק חברה – המפרק הקבוע [מבלי להידרש לשאלה אם מונה ע”י ביהמ”ש או האסיפה\עובדים – לצורך זה המפרק הקבוע יכול להיות גם כונס הנכסים הרשמי] יבצע הליך של כינוס נכסים ובדיקה מעמיקה של יכולת ההחזר הגלום בהם עבור הנושים: המפרק מתמקד בהגדלת קופת הפירוק.

הליך פירוק חברה – רשם החברות והאסיפה כללית

פירוק חברה מרצון מבטא ברוב הפעמים הסכמה מלכתחילה בין בעלי המניות וכן לרוב משוייך לחברות בעלות כושר פירעון או הון ונכסים, אך גם במקרה זה וכמו בפירוק חברה בחדלות פירעון, כדי להשלים את הפן הפורמלי המתבצע מול רשם החברות נדרש כינוס של האסיפה כללית וכן גופים נוספים דוג’ ועדת הביקורת ואח’ ופרוטוקול הדיון ובו החלטה להתחיל בפירוק החברה.

במקרים של פירוק חברה על ידי עובדים עובר ניהול הפירוק לצד ג’, וזאת בכפוף לחוק החדש לחדלות פירעון ושיקום כלכלי ויחד עימו התקנות וחוקי החברות הספציפיים. הליך פירוק חברה ברשם החברות מסתיים כשלושה חודשים לאחר שתם רישום הפירוק אצל רשם החברות, כאשר מקדים לשלב זה הוא אישור האסיפה המנהלת את החברה במועד זה את דו”ח המפרק המציג שעסקי החברה פורקו כליל: המפרק הוא זה שישלח את הדו”ח המאושר לרשם החברות, ובתום התקופה האמורה לעיל תיראה החברה כמחוסלת. חשבונות מוגבלים בהוצאה לפועל

פירוק חברה בע”מ – כמה זמן לוקח לפרק חברה?

עורך דין פירוק חברה
עורך דין פירוק חברות פירוק חברה מרצון

עורך דין פירוק חברות על זמני ההליך. פירוק מרצון ובהסכמה של חברה קטנה בעלת כושר פירעון יכול להיות הליך זריז למדי, ועו”ד פירוק חברה יעשה זאת עבורכם בכפוף להוראות החוק ובצורה קלה ומהירה ככל שניתן. זהו קצה אחד של הספקטרום: בקצה השני נדמיין חברה גדולה ללא כושר פירעון ונכסים פוטנציאליים רבים – פיזיים, אינטלקטואליים, מותג ומוניטין.

כאן עשוי להיות מצב בו החברה ממשיכה בפעילותה במהלך הליך הפירוק או מצב בו החברה לא מסוגלת להמשיך להתקיים מפאת חובות, והפירוק דה-פקטו נעשה כבר טרם הגשת הבקשה או מיידית בסמוך לה. אלו המצבים הטראגיים בהם חברה קורסת לעיתים עקב התנהלות כלכלית בתום לב ולעיתים בחוסר תום לב וכתוצאה מכך נפגעים ספקים, עובדים ולקוחות אשר נותרים ללא מענה, פרוייקטים נעצרים ועוד. במצבים המורכבים, הליך פירוק חברה עשוי להימשך מספר שנים.

פירוק חברה על ידי עובדים או הליך הבראה?

עורך דין פירוק חברות אליהו כהן מסביר כי במקרים רבים קיימת אופציה לפירוק חברה ע”י עובדים, אך לעיתים מבקשים העובדים או בעלי המניות או אחרים, לנסות דרך אחרת – הליך הבראה: החברה יכולה להגיש בקשה לבית המשפט להבראה או בקשה לצו הקפאת הליכים, ולבקש פרק זמן בניסיון להשתקם ולייצר הכנסות והחזרים: במצבים דומים חברות מבקשות להשלים עסקה גדולה שהתעכבה, למכור חלק מהחברה למשקיעים, לגייס שותפים או הון בדרך אחרת ועוד.

החברה תציג לביהמ”ש תוכנית הבראה ותחתור להשגת הסכמה מהנושים: האינטרס הציבורי הכללי אותו מבטא ביהמ”ש, הוא שהחברה תשתקם, תחזור לפעילות ותמשיך להיות גוף רווחי ומפרנס, ובהכללה זהו האינטרס של הנושים, אשר עבור רבים מהם זהו הסיכוי הטוב ביותר לזכות בהחזר חוב. במידה ובית המשפט יתרשם שתכנית ההבראה הנה ברת קיימא ונעתר לבקשת החברה, הוא עשוי להעניק צו הקפאת הליכים שימנע מהנושים לפעול כנגד החברה לפרק זמן קצוב מראש.

בשדה המשפטי המקיף של דיני החברות והחוקים המקבילים החלים עליו, נושא פירוק חברות הנו כאמור תחום רחב במיוחד שמתייחס להרבה מאוד חברות אפשריות אך לבסוף מתגלם בסיטואציות ספציפיות, ועל מנת לקבל חוות דעת קונקרטית נדרש עיון ספציפי במקרה שלכם. אנו עומדים לרשותכם לטובת כל התייעצות, בכל עת.

*לנושאים נוספים ביטול עיכול משכורת ועוד פנו אלינו בכל שלב ונספק ליווי והדרכה צמודים עד למיצוי הזכויות שלכם.

 

עורך דין פירוק חברות | עורך דין פירוק חברה | משרד עורכי דין פירוק חברות | עורך דין דיני עבודה פירוק חברות | עורך דין דיני עבודה פירוק חברה |

פירוק חברה מרצון | פירוק חברה רשם החברות | פירוק חברה מרצון לרשם החברות | פירוק חברה בע”מ | פירוק חברה על ידי עובדים

 

 

 

 

 

 

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו”ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

בני זוג בפשיטת רגל
פשיטת רגל

כמה משלמים בפשיטת רגל

כמה משלמים בפשיטת רגל האם שני בני זוג בפשיטת רגל האם ניתן לבצע מימוש כספי פנסיה בפשיטת רגל או משיכת פנסיה בפשיטת רגל ? מהו

איך סוגרים חוב בהוצאה לפועל
חובות

איך סוגרים חובות

איך סוגרים חובות בהוצאה לפועל ומה השלבים הנדרשים? איך לסגור חובות כמו גם התשובה לשאלה איך סוגרים חוב הוצאה לפועל בפרט, יש תשובה מעט מורכבת

הלוואה גדולה לסגירת חובות
חובות

הלוואה גדולה לסגירת חובות

הלוואה גדולה לסגירת חובות או הליך חדלות פירעון? מהי הלוואה לאחר הפטר והאם כדאי לקחת הלוואה דחופה לפושטי רגל ומה היתרונות? האם הבנק מאשר הלוואה

בקשה לפשיטת רגל על ידי חייב
פשיטת רגל

בקשה לפשיטת רגל

בקשה לפשיטת רגל חשוב לבצע באופן מדויק. איך מתבצעת בקשה לפשיטת רגל על ידי נושה ומה חשוב לדעת? בקשה לפשיטת רגל דוגמא והסבר בנושא כמו

הרפורמה החדשה בפשיטת רגל
פשיטת רגל

הרפורמה החדשה בפשיטת רגל 

הרפורמה החדשה בפשיטת רגל משנה את גורל החייבים. הרפורמה החדשה בפשיטת רגל 2019 משפיעה על פני ההליך ובעלת גישה והסתכלות חדשה על הנושא. הרפורמה החדשה

הסדר נושים הוצאה לפועל
הסדר נושים

 הסדר נושים 

הצעת הסדר נושים על ידי הליך  הסדר נושים יסודי ומדויק. כאשר פונים אל הסדר נושים הוצאה לפועל יש לעשות זאת במיומנות רבה תוך התנהלות נכונה

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..