הגבלות בהוצאה לפועל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו"ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

הגבלות בהוצאה לפועל

הגבלות הוצאה לפועל הן לא משחק, הגבלות בהוצאה לפועל יכולות לכלול גם הגבלת רישיון וכן הגבלת דרכון. אם יודעים איך להתנהל בהגבלה מיוחדת הוצאה לפועל ניתן בסופו של דבר להגיש בקשה לביטול הגבלות בהוצאה לפועל. כי בדיקת הגבלות בהוצאה לפועל נעשית בהתאם להתנהלות החייב – אם הוא פועל כנדרש יאשרו את הבקשה, אם לא – הסיכוי קלוש. אצלנו תוכלו לעשות בירור לגבי הגבלות בהוצאה לפועל וכן האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית. במאמר הבא תקבלו את כל התשובות על הגבלות חייב בהוצאה לפועל.

====

הגבלות בהוצאה לפועל – מצב מורכב הדורש התמודדות מקצועית

הגבלות הן שורת צעדים שניתן לנקוט כנגד חייב על ידי פנייה ללשכת ההוצאה לפועל. כתמיד נקדים ונאמר שהמושגים המשמשים את הציבור השתנו בשנים האחרונות בין השאר עם כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, ולכן המושגים בהם נעשה שימוש להלן אינם בהכרח אלו המופיעים כיום בחוק: אנו עושים שימוש בשפה המובנת לציבור ולפיכך כתמיד המאמר דן בכלליות בנושאים ומעניק רקע, אך אינו מהווה ייעוץ משפטי מסוג כלשהו, שכן במציאות כל מקרה שונה בנסיבותיו ולפיכך במסלול אותו יעבור החייב.

במידה ויש לכם שאלות ספציפיות למצבכם בהווה ואם אתם מתמודדדים או מבקשים להתחיל להתמודד עם ניהול החזר חובות, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולקבל את כל התשובות הדרושות לכם וכמובן אפשרות לליווי מקצועי של עו"ד הוצאה לפועל עד לסיום מלא של התהליך.

הגבלות בהוצאה לפועל
הגבלות בהוצאה לפועל? נוציא אתכם מתחושת הייאוש

הגבלות חייב בהוצאה לפועל

נושה או נושים המעוניינים להפעיל לחץ על חייב יכולים לפנות ללשכת ההוצאה לפועל ולבקש להטיל הגבלות לפי תקנות ההוצאה לפועל שיכולות בין השאר לכלול הגבלת רישיון או הגבלת דרכון הוצאה לפועל וכן הגבלה מיוחדת בהוצאה לפועל. בטופס המיועד לכך (לרוב טופס 506) יסביר המבקש את מהות הבקשה ואת ההגבלות אותן הוא מבקש להטיל, אשר יכולות להיות הגבלת חייב מלקבל רישיון נהיגה, הגבלת בנק ישראל הנוגעת לשימוש בשיקים, הגבלת כרטיסי אשראי וכרטיסי חיוב, הגבלות ברשם החברות מלייסד או מלהיות בעל עניין בתאגיד וכן הגבלת חייב לקבל דרכון והגבלת יציאה מהארץ. ישנן עוד הגבלות, מגבלות ועיקולים אותן ניתן לנקוט כנגד חייבים, יש השפעה של ההתנהגות של החייב, נסיבות יצירת החוב, האם המדובר בחוב מזונות ועוד, כך שלנסיבות האישיות שלכם יש משקל רב בגיבוש טקטיקה משפטית להתמודדות עם הגבלות בהוצל"פ.

הגבלות הוצאה לפועל
הגבלות הוצאה לפועל

בדיקת הגבלות בהוצאה לפועל – את מי ניתן להגביל?

הגבלות המוטלות על חייב הן צעד דרסטי ולכן התנאים להגשת "בקשה להגבלת חייב" מעניקים מסגרת ותנאים אשר צריכים להתקיים על מנת שהבקשה תתקבל. כל בקשה שכזו תתחיל באזהרה שתישלח לחייב ומתן שהות ארוכה יחסית לתקן את הדרוש תיקון ולנסות לעבד מסלול החזר חובות.

קבלת האזהרה היא השלב הטוב ביותר לפנות לפני פשיטת רגל עורך דין להוצאה לפועל, שכן אזהרה מההוצל"פ עשויה להיות תחילתו של מסע ארוך ומפרך או להיות אפיזודה המטופלת בזריזות ומקצועיות על ידי עו"ד.

אם ברגע קריאת שורות אלו אתם מודעים לחוב או חובות שלכם, מתקשים להחזיר אותו וגם אם טרם קיבלתם מכתב אזהרה, זהו הזמן הטוב ביותר לקבל ייעוץ משפטי: כבר בשלב הזה ניתן לנהל מו"מ עם הנושים, לנסות לצמצם את החוב ואולי להשמיט תוספות שנוספו לו, לדבר על ריביות, פיגורים, יכולת ההשתכרות ויכולת ההחזר שלכם. כל אלו ועוד הם נושאים שעולים במשא ומתן ליצירת מסלול תשלומים והחזר חוב עוד בטרם מעורבות בכך הרשויות. עוד לפני בקשה לביטול הגבלות בהוצאה לפועל, ניתן להתחיל לשלם את החוב במסגרת הסדר, להפגין תום לב, נכונות ורצון כן להתמודדות – כל מה שדרוש לאיחוד תיקים בבית משפט ובכלל.

בדיקת הגבלות בהוצאה לפועל
בדיקת הגבלות בהוצאה לפועל

התנאים לבירור הגבלות בהוצאה לפועל

בירור הגבלות בהוצאה לפועל מתחיל בבירור התנאים, וזוהי רשימה מצומצמת של התנאים שכן בפועל יש להבין למה מתכוונת כל הגדרה. ניתן להגיש בקשה כאשר החייב הוא בעל יכולת החזר המשתמט מתשלום החוב, במידה והוא קיבל אזהרה ["בהמצאה מלאה"] וחלפה חצי שנה ממועד קבלת האזהרה [זוהי השהות הארוכה המוענקת כאמור לחייב לטיפול בחוב]. כמו כן ישנו סף מסוים שעל החוב לעבור כדי שניתן יהיה לבקש הגבלות חייב בהוצאה לפועל. לעיתים גובה החוב אינו עובר את הסף הראשון אך חלפה שנה ממועד מתן האזהרה לחייב – זהו תנאי נוסף לטובת הנושים.

אם הובא החייב בפני רשם ההוצאה לפועל ושם בבירור הנסיבות [לעיתים מכונה בתור חקירת יכולת] לא הצליח החייב להסביר מדוע הוא אינו משלם את חובו, או אם החוב הוא חוב מזונות [שימו לב שישנם חובות כלפי ההורים של החייב אשר גם מוגדרים כחוב מזונות – לא רק לב"ז או צאצאים]. זכרו – לרוב ההגבלה תיכנס לתוקף רק לאחר שמנהל ההוצל"פ שלח לחייב התראה וחלפו שלושים יום מיום המצאת ההתראה.

הגבלות בהוצאה לפועל (2)
הגבלות בהוצאה לפועל – צריך להכיר את כללי המשחק

מהו התוקף של הגבלות חייב בהוצאה לפועל?

התוקף היחיד אותו ניתן לומר מראש הוא התוקף של ההגבלות בבנק ישראל, אשר לרוב מגיעות עם 'תאריך תפוגה' של חמש שנים. מעבר לכך לכאורה אין תוקף להגבלות בהוצל"פ אלא אם רשם ההוצאה לפועל כתב בהחלטתו על בקשת ההגבלות תאריך מסויים או תנאי אחרת, מה שיקרה כאשר למשל החייב עומד בהוראות צו תשלומים או ההסכם מול הזוכה שאישר רשם ההוצאה לפועל. ללא זאת – ההגבלות נותרות בתוקף עד להגשת בקשה לביטול הגבלות בהוצל"פ, כאשר במידה וניתן צו עיכוב יציאה מהארץ הרי שהוא עומד בתוקף למשך שנה.

הגבלות חייב בהוצאה לפועל (3)
הגבלות חייב בהוצאה לפועל. מתי זה כבר נגמר?!

מה קורה אחרי הגשת בקשה לביטול הגבלות בהוצאה לפועל?

בפן הפשוט ביותר יכול הזוכה [הנושה, מגיש הבקשה] לבקש את הסרת המגבלות והן יבוטלו אוטומטית – זהו ביטול לבקשת זוכה ואמור להתרחש גם כאשר החוב נפרע, וכמובן שמגבלות מבוטלות עקב החלטת רשם ההוצל"פ. רשם יסיר את ההגבלות כמובן כאשר מוצג שיפור בתהליך ובשיתוף הפעולה מצד החייב, החל החזר החוב או גובש מסלול תשלומים וכדומה. על מנת להצליח להסיר הגבלות נדרש טיפול מקצועי ולרוב ליווי של עו"ד חדלות פירעון. אלו מקרי קיצון בחיים, בהם מוטלות מגבלות על חירות החייב, משלח ידו, בעקיפין נפגעת משפחתו, פרנסתו, חופש התנועה ועוד: בית המשפט או רשם ההוצל"פ אינו מקל ראש בהטלת המגבלות, אך מאידך ייצוג משפטי מעניק לחייב את הביטחון שהזכויות שלו נשמרות, שהוא מצוי על הסדר שיאפשר לו הן השבה הדרגתית של החוב והן יכולת לקיים חיים שגרתיים ככל שניתן.

בקשה לביטול הגבלות בהוצאה לפועל (2)
בקשה לביטול הגבלות בהוצאה לפועל

הגבלה מיוחדת הוצאה לפועל לסיכום

ישנם מגוון רחב של צעדים אותם ניתן לנקוט כנגד חייבים [תוכלו להתרשם באתר רשות האכיפה והגבייה] והטלת מגבלות בהוצל"פ היא אחת הדרכים, לרוב לצד ניהול הליך משפטי לגביית החוב או מימוש אחר של נכסים, הגבלת חייב בהוצאה לפועל כלקוח מוגבל מיוחד, הטלת עיקולים על חשבון הבנק או המשכורת, הטלת עיקולים על נכסים אחרים ועוד.

זכרו כי חייב שמשתמט בכוונה יעבור מראש דרך קשה יותר מול המערכת בהשוואה לחייב התנהל בתום לב ובכנות, ולשניהם לעיתים יהיה גורל שונה במידה ויגישו ערעור על הטלת ההגבלות. כן זכרו את ההמלצה החשובה מכל – הקדימו לטפל בחובות שלכם, צרו קשר עם בעל או בעלי החוב, הפגינו נכונות, נהלו משא ומתן – או תנו למשרד עורכי דין מקצועי לנהל עבורכם את ההליך מתחילתו ועד סופו ולהעניק לכם מקסימום שקט נפשי וביטחון תחת הנסיבות, להכניס אתכם להליך חדש מחיקת חובות וקבלת צו הפטר לאלתר בפשיטת רגל.

הגבלות חייב בהוצאה לפועל (2)
הגבלות חייב בהוצאה לפועל

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

עורך דין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

בקשת חדלות פירעון
חדלות פירעון

בקשת חדלות פירעון

אם סך כל חובותיכם עומדים על סכום של מעל 150,000 ₪, אתם יכולים לפתוח תיק ולבקש בקשת חדלות פירעון. את הבקשה מגישים לכונס הרשמי שהוא

חדלות פירעון יחיד
חדלות פירעון

חדלות פירעון יחיד

חייב יחיד, כלומר שאינו חברה או תאגיד, יכול להגיש בקשה לחדלות פירעון יחיד באמצעות עורך דין או שלא באמצעותו. הבקשה מוגשת לאפוטרופוס הכללי הממונה על

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל
צו הפטר

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיע בסופו של דבר למצב של הפטר מהחובות. רבים הם השואלים: "קיבלתי הפטר בפשיטת רגל מה זה בדיוק צו הפטר?"

הליך מחיקת חובות
צו הפטר

הליך מחיקת חובות

לצערנו נגיף הקורונה מורגש היטב בכיס של רובם המוחלט של אזרחי המדינה, הממשלה דנה על סגר ובעלי העסקים נכנסים למתח נפשי, רבים שואלים על הליך

הגשת תביעה בהוצאה לפועל (2)
גביית חוב בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל | הגשת תביעה בהוצאה לפועל | תביעה הוצאה לפועל | הליך תביעה בהוצאה לפועל | תביעת חוב בהוצאה לפועל | תביעה על

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..