הליך מחיקת חובות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו"ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

הליך מחיקת חובות

לצערנו נגיף הקורונה מורגש היטב בכיס של רובם המוחלט של אזרחי המדינה, הממשלה דנה על סגר ובעלי העסקים נכנסים למתח נפשי, רבים שואלים על הליך מחיקת חובות. אנו כמשרד עורכי דין מנסים את המרב על מנת לספק שירותים תומכים לבעלי העסקים שנפגעו ונפגעים מהקורונה. במאמר זה נכתוב מה עושים עם החובות הרבים שהצטברו בימי הקורונה הארוכים.

מה זה הליך מחיקת חובות

עסקים רבים פונים אלינו כעת בבקשה להיכנס להליך מחיקת חובות, מה זה אומר בדיוק: הליך מחיקת חובות? מחיקת חובות זה בעצם הליך שבסופו של דבר מוחקים את חובותיו של האדם, כשלאחר חקירה ודרישה מוכח שלאדם אין כל יכולת לשלם את חובותיו. ההליך מתחיל בהכרזה על פשיטת רגל ובסופו של ההליך נמחקים החובות.

ההגדרה הנכונה יותר של הליך פשיטת רגל היא הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי בהתאם לחוק שנכנס לתוקף ב-2019 שלא רק שינה את שמו אלא גם שיפר את ההליך לטובת פושט הרגל שיוכל להגיע יותר מהר לשיקום כלכלי ולחזור למעגל העבודה. ישנה אופציה נוספת של הליך מחיקת חובות והיא: הליך של הסדר חובות לאחר תביעה בהוצאה לפועל. לא נדון בכך במסגרת מאמר זה.

הליך מחיקת חובות
מה זה הליך מחיקת חובות? קראו במאמר

מחיקת חובות למעוטי יכולת

כאמור, כשאדם נמצא במצב כלכלי קשה, הוא יכול לבקש הפטר מחובות באמצעות הליך של חדלות פירעון ושיקום כלכלי. במשרדנו אנו מבצעים את כל הצעדים הנדרשים עד לקבלת אישור על מחיקת חובות למעוטי יכולת. אך יש לכך כמה תנאים. 1. להוכיח שמדובר בחוב שנוצר בתום לב ולא כתוצאה ממרמה או הונאה, וכך גם הבקשה צריכה לבוא ממקום של תום לב. וכמו כן, צריך להראות שהחייב שילם את כל אשר ביכולתו וכרגע החובות שנותרו מונעות ממנו מלהשתקם כלכלית.

בנקודה הזו הליך מחיקת חובות זוהי הנקודה הקריטית שיכולה להכריע האם האדם ישתקם בסופו של דבר או שיחיה את שארית חייו בצל החובות. במהלך מחיקת חובות למעוטי יכולת מקבל החייב מחיקה עבור כל חובותיו המופיעות בתיק חדלות הפירעון שלו. מומלץ להתייעץ עם עורך דין הוצאה לפועל אשדוד מומחה שינחה אתכם בפעולות הנכונות מרגע פתיחת התיק עד לבקשת המחיקה. ייעוץ מקצועי של עורך דין ייתן לכם את העוצמה והביטחון, גם הרגשי.

מחיקת חובות למעוטי יכולת (2)
מחיקת חובות למעוטי יכולת

חוק מחיקת חובות

מה הם פרטי חוק מחיקת חובות? מי שהוגדר כחייב מוגבל באמצעים איחוד תיקים וכדומה (כלומר אינו יכול לשלם את חובותיו) יכול לבקש בקשת הפטר. בעבר היו תנאי בקשת ההפטר שונים, אך כיום ניתן להגיש בקשת הפטר אך ורק כאשר הבקשה מוגשת במסגרת הליכים של חדלות פירעון. לאחר בקשה למתן הפטר על החובות יכול הצד השני להביע התנגדות להפטר החובות.

הרשם מבחינתו יכול להחליט על דיון בבקשה תוך כדי המשך הליכי החדלות, כלומר ניתן עדיין להפעיל סנקציות כנגד החייב כגון לעקל רכב בפשיטת רגל וכדומה, או לחילופין הוא יכול להוציא צו עיכוב הליכים. לסיכום סדר התהליך לפי חוק מחיקת חובות: החייב או עורך דינו מגיש לרשם בקשת הפטר, אם אין התנגדות הבקשה מועברת לדיון, לאחר הדיון הרשם נותן החלטה אם מאשר את ההפטר אם לאו.

חוק מחיקת חובות
חוק מחיקת חובות

מימון למחיקת חובות

לפי החוק החדש הליך מחיקת חובות יכול להיות מאוד מהיר – לפעמים תוך יום ניתן לדעת האם הבקשה אושרה או לא. במשרדנו אנו מטפלים ואף טיפלנו בעבר, במקרים רבים של אנשים שצברו חובות עתק, חלקם נכנסו לדיכאון עמוק כשחשבו שהחובות ילוו אותם כל החיים, ללא אפשרות להשתחרר מהם. באמצעות הליך מחיקת חובות או מימון למחיקת חובות ופעולות נוספות הוצאנו אותם ממש מאפילה לאורה. הם השתקמו ויצאו לדרך כלכלית חדשה ונטולת דאגות ורדיפות של נושים. בעזרת החוק החדש וייעוץ משפטי נכון, ניתן היום לעצור הליכים נגד החייב במהירות של פחות מיממה.

יש לנו ניסיון רב בייצוג אנשים מעוטי יכולת שנקלעו לחובות כלכליים, בשל הקורונה ובכלל. בזכות החוק החדש מתאפשר לנו לתת לאנשים רבים תקווה מהירה, תוך ימים ספורים אנו בונים את האסטרטגיה הנכונה של היציאה לשיקום של החייב. כמו כן, בזכות החוק החדש ניתן להאריך את עיכוב ההליכים ב-90 יום נוספים וכן לפתוח חשבון בנק להוראות קבע או למצוא מימון למחיקת חובות ועוד.

 

מימון למחיקת חובות
מימון למחיקת חובות

 

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

עורך דין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

בקשת חדלות פירעון
חדלות פירעון

בקשת חדלות פירעון

אם סך כל חובותיכם עומדים על סכום של מעל 150,000 ₪, אתם יכולים לפתוח תיק ולבקש בקשת חדלות פירעון. את הבקשה מגישים לכונס הרשמי שהוא

חדלות פירעון יחיד
חדלות פירעון

חדלות פירעון יחיד

חייב יחיד, כלומר שאינו חברה או תאגיד, יכול להגיש בקשה לחדלות פירעון יחיד באמצעות עורך דין או שלא באמצעותו. הבקשה מוגשת לאפוטרופוס הכללי הממונה על

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל
צו הפטר

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיע בסופו של דבר למצב של הפטר מהחובות. רבים הם השואלים: "קיבלתי הפטר בפשיטת רגל מה זה בדיוק צו הפטר?"

הליך מחיקת חובות
צו הפטר

הליך מחיקת חובות

לצערנו נגיף הקורונה מורגש היטב בכיס של רובם המוחלט של אזרחי המדינה, הממשלה דנה על סגר ובעלי העסקים נכנסים למתח נפשי, רבים שואלים על הליך

הגשת תביעה בהוצאה לפועל (2)
גביית חוב בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל | הגשת תביעה בהוצאה לפועל | תביעה הוצאה לפועל | הליך תביעה בהוצאה לפועל | תביעת חוב בהוצאה לפועל | תביעה על

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..