איחוד תיקים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו"ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

איחוד תיקים יזום

איחוד תיקים בהוצאה לפועל בין אם מדובר על איחוד תיקים יזום או לא, תהליך איחוד תיקים יכול להיות מורכב ולעתים מסובך. איחוד תיקים או פשיטת רגל ? מה זה מה? מה לבחור ולמה – כל התשובות.  יש להכיר איחוד תיקים הגבלות ומהו איחוד תיקים הפטר כמו כן האם יש השפעה בין איחוד תיקים יציאה מהארץ ומהו ההבדל בין איחוד תיקים לחייב מוגבל באמצעים כמו גם יש להכיר בזה שבהליך איחוד תיקים חסרונות בעיקר כאשר לא מדובר על איחוד תיקים ללא הגבלות. איך מתמודדים עם איחוד תיקים מוגבל באמצעים  ומתי משלתם לעשות איחוד תיקים חובות ? עורך דין איחוד תיקים לחברה ולפרטיים כהן אליהו מוביל את התחום ובקיא בכל החוקים והתקנות שיוכלו לקדם אתכם להפטר חובות.

איחוד תיקים בהוצאה לפועל

איחוד תיקים בהוצאה לפועל
איחוד תיקים יזום

איחוד תיקים או פשיטת רגל – איחוד תיקים בהוצאה לפועל הוא אחד ההליכים הנפוצים בתחום החייבים בהוצאה לפועל. איחוד תיקים בהוצאה לפועל יהיה לרוב כאשר יש לחייב כמה חובות והגיע אל מצב של דלות פירעון ולכן לא יכול למלא את ההתחייבות הכספית שלו. כאשר יש התחייבות כספית לכמה נושים יש כמה הליכים כנגדו בהוצאה לפועל במפוזרים במספר תיקים שונים. במצב זה כאשר כל תיק מטופל בנפרד יהיה על החייב לשלם כל חודש תשלום על כל תיק בנפרד מה שיצור תשלום חודשי גבוה ומחנק ביכולת העמידה בצווי התשלום.

חשוב כאשר נכנסים להליך זה ואף לפני לקבל ייעוץ של עורך דין איחוד תיקים בהוצאה לפועל על מנת לבדוק יתרונות וחסרונות של הגשת בקשת איחוד תיקים הוצאה לפועל. בבקשה מסוג זה יהיה תצהירים, פירוט הבקשה ושאלון כמו גם יצורף כתב ויתור על סודיות וקבלה של צו התשלומים (התשלום הראשון) שהחייב מבקש לשלם באופן חודשי אל הוצאה לפועל ויודע שיעמוד בו.

בגלל שלאחר ההליך בו נקבעו צווי התשלום החודשיים יהיה קשה להגיע לסכום מופחת משסוכם חשוב לראות שזה אכן הסכום בו יוכל החייב לעמוד, וזאת לאורך תקופה ארוכה בה יצטרך כל חודש לעמוד בתשלום הצו. יהיה ניתן להגיע אל הפחתה במידה והחייב יראה כי יש ירידה לאורך זמן בהכנסות שלו וכי הוא מגיע אל תקרת יכולות ההשתכרות שלו, כמו כן ניתן יהיה להגיע אל הפחתה במידה ויש שינוי במצבו הרפואי הפוגע ביכולת ההשתכרות שלו.

בקשה לאיחוד תיקים הפטר

איחוד תיקים הגבלות הוצאה לפועל
איחוד תיקים הפטר

עורך דין עיקולים – כאשר מגישים בקשת איחוד תיקים מוגבל באמצעים או איחוד תיקים לחברה, יחיד וכדומה. יש להבין כי במידה ותתקבל הבקשה של החייב לאחד את התיקים יצטרך החייב לשלם תשלום חודשי אחד שיספק לו הגנה מכל תיקי הוצאה לפועל כנגדו. שימו לב כי איחוד תיקים הוצאה לפועל, גם אם איחוד תיקים יזום יכלול חסרונות ולא יתרונות בלבד, לדוגמה, זהו פתרון זמני לבעיית החייב וזאת מפני שהתשלום החודשי לא יופחת מחובות של מאות אלפי שקלים ולכן יוכל למצוא עצמו החייב משלם מבלי לצמצם את חובו לאורך שנים וזה בגלל ריביות גבוהות. איחוד תיקים יציאה מהארץ – עוד חיסרון הגבלות שונות ביניהן הגבלת הבנק שמונעת קבלה של אשראי וכדומה.

סוגים של איחוד לתיקים –

חדלות פירעון איחוד תיקים יזום – הליך זה היינו על מנת לקבל איחוד של תיקים בהם ישלם החייב כל חודש שלוש אחוז מכלל חובותיו מכל תיקיו שבאיחוד. בשיטת שלוש אחוז כאשר החוב מתחלק לתשלום חודשי עם אחוז מכלל חוב החייב בתיקים תהיה הקלה והתנהלות טובה לתיקים המסתכמים בסכומים של חובות נמוכים. יש סיכוי לצלוח בקשה זו ולקבל את אישור הרשם במידה ומדובר על סכום של כעשרים אלף שכלים עם פריסה לשנתיים, מעשרים אלף ועד מאה אלף שקלים עם פריסה של שלוש שנים, אם מדובר על סכום שעולה על מאה אלף יהיה מדובר על ארבע שנים. זמן ארוך מזה יותיר את החייב מוגדר כמוגבל אמצעים.

איחוד תיקים חסרונות

איחוד תיקים יזום
איחוד תיקים בהוצאה לפועל

תהליך איחוד תיקים זה שונה מהליך איחוד תיקים ללא הגבלות – איחוד תיקים מוגבל באמצעים ישלם בהתאם אל היכולת הכלכלית שלו ויהיה כפוף אל הגבלות לפי החוק. למרות זאת עקב החוק החדש שנכנס השנה בנושא חדלות פירעון יש שינויים וביטולים כמו גם של "איחוד תיקים מוגבל אמצעים" ולכן במידה ומדובר על הליך חדש שנפתח יש להתייעץ עם עו"ד המתמקצע באיחוד תיקים כמו גם עו"ד הוצאה לפועל.

מעבר אל ההגבלות הנפוצות יותר של איחוד תיקים יש לדעת כי יש הגבלה שאינה מאפשרת לחייב להשתמש בצ'קים ולפתוח חשבונות בנק מחשש לצבירת חובות חדשים. ישנה גם הגבלה על החייב בעקבותיה לא יוכל להקים עמותה, תאגיד או עסק, חברה ולא תהיה באפשרותו שלקבל כרטיסי אשראי שאינם למשיכת מזומן.

חשוב להכיר את כל היתרונות והחסרונות לפני כניסה להליך שלעתים בלתי אפשרי לבטלו. שימו לב כי אתם פונים לייעוץ כבר בשלב הראשוני. משרד עו"ד אלי כהן המתמקצע באיחוד תיקים זמים למענך לכל שאלה הכוונה ליווי וייצוג במידת הצורך.

איחוד תיקים בהוצאה לפועל | איחוד תיקים יזום | איחוד תיקים או פשיטת רגל | איחוד תיקים הגבלות | איחוד תיקים הפטר | איחוד תיקים יציאה מהארץ | איחוד תיקים חסרונות | תהליך איחוד תיקים | איחוד תיקים ללא הגבלות | איחוד תיקים מוגבל באמצעים | ההבדל בין איחוד תיקים לחייב מוגבל באמצעים | איחוד תיקים חובות | איחוד תיקים לחברה

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

עורך דין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

בקשת חדלות פירעון
חדלות פירעון

בקשת חדלות פירעון

אם סך כל חובותיכם עומדים על סכום של מעל 150,000 ₪, אתם יכולים לפתוח תיק ולבקש בקשת חדלות פירעון. את הבקשה מגישים לכונס הרשמי שהוא

חדלות פירעון יחיד
חדלות פירעון

חדלות פירעון יחיד

חייב יחיד, כלומר שאינו חברה או תאגיד, יכול להגיש בקשה לחדלות פירעון יחיד באמצעות עורך דין או שלא באמצעותו. הבקשה מוגשת לאפוטרופוס הכללי הממונה על

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל
צו הפטר

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיע בסופו של דבר למצב של הפטר מהחובות. רבים הם השואלים: "קיבלתי הפטר בפשיטת רגל מה זה בדיוק צו הפטר?"

הליך מחיקת חובות
צו הפטר

הליך מחיקת חובות

לצערנו נגיף הקורונה מורגש היטב בכיס של רובם המוחלט של אזרחי המדינה, הממשלה דנה על סגר ובעלי העסקים נכנסים למתח נפשי, רבים שואלים על הליך

הגשת תביעה בהוצאה לפועל (2)
גביית חוב בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל | הגשת תביעה בהוצאה לפועל | תביעה הוצאה לפועל | הליך תביעה בהוצאה לפועל | תביעת חוב בהוצאה לפועל | תביעה על

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..