איחוד תיקים בבית משפט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

עו"ד אליהו כהן- טלפון 0545708608

איחוד תיקים בבית משפט

איחוד תיקים בבית משפט מתנהל בהתאם לחוק החדש מ-2019, ובהתאם לכך גם חייב מוגבל באמצעים שמגיש בקשה לאיחוד תיקים. להרחבה קראו את המאמר הבא:

איחוד תיקים בבית משפט

איש או אישה שפתוחים נגדם כמה תיקים בהוצאה לפועל יכולים להגיש בקשת איחוד תיקים בבית משפט. בקשת איחוד מצד החייב נקראת גם איחוד תיקים יזום. לאחר אישור הבקשה מתבצע תהליך פתיחת תיק איחוד תיקים בבית משפט כלומר תיק המאחד בתוכו את כל התיקים בהוצאה לפועל. לא ניתן להגיש בקשת איחוד על חובות של מזונות – כל הסוגים, וכן כל סוגי חובות משכון, וכן לא ניתן לבקש בקשת איחוד תיקים בבית משפט על חובות של שטרות ושל תביעה על סכום קצוב אשר הוגשה בהם התנגדות לביצוע שטר. כמו כן בלתי ניתן לאחד את התיקים הבאים: פס"ד פינוי, השבת מטלטלין, הרשאה לפי פקודת מיסים (גבייה) ומימוש נכסים בהוראת המשקם הכלכלי.

איחוד תיקים בבית משפט (2)
איחוד תיקים בבית משפט

איחוד תיקים חוק חדש ועוצמתי

במסגרת איחוד תיקים חוק חדש יצטרך החייב לשלם מדי חודש 3% מהסכום הכולל של חובותיו. את הסכום יחלקו לנושים לפי חלקו היחסי של כל אחר בחוב. לדוגמה: אם סך החובות הוא 100,000 ₪ יצטרך מעתה החייב לשלם סך 3000 ₪ מדי חודש על החשבון של החובות. אופן חלוקת הכספים לנושים בהמשך לדוגמה: אם מתוך 100,000 הש"ח של החובות 50% מהם, כלומר 50,000 ₪ מהם הם חוב לבנק הפועלים (לדוגמה…) ומדובר כמובן בחוב ללא משכון או בטוחה אחרת, אזי בכל תשלום חודשי יקבל בנק הפועלים 1500 ₪. איחוד תיקים חוק חדש שינה הרבה תפיסות עולם במערכות המשפט השונות, בין היתר – אפשרות לבקשת הפטר לאלתר בפשיטת רגל.

איחוד תיקים חוק חדש
איחוד תיקים חוק חדש

איחוד תיקים 2019

כדי להגיש בקשה לפי תקנות איחוד תיקים 2019 יש לצרף את רשימת כל התיקים הפתוחים נגד החייב ויש לחתום על כתב ויתור סודיות. מה עוד צריך לצרף לבקשה לפי תקנות איחוד תיקים 2019: צילום תעודת זהות של החייב, טופס 7 מלא וחתום, מסמכים המעידים על המצב הכלכלי של החייב, אישור על תשלום 3% מיתרת החובות בתיקים הנדרשים לאיחוד, וכן טופס שאלון 21 (ניתן להוריד באינטרנט) ממולא וחתום. שאלון 21 הוא הטופס שבו ממלאים את כל הפרטים האישיים של החייב.

איחוד תיקים 2019 (2)
איחוד תיקים 2019

חייב מוגבל באמצעים איחוד תיקים

כאשר הבקשה מוגשת על ידי חייב מוגבל באמצעים איחוד תיקים מתנהל בלשכה שבה נפתחו נגדו רוב תיקי ההוצאה לפועל. אם זאת, רשאי הרשם לשנות את ניהול התיק ללשכה אחרת לפי בקשת מרבית הזוכים. ניתן להגיש חייב מוגבל באמצעים איחוד תיקים בקשה אחת בלבד. אם נדחתה בקשת האיחוד לא יוכל החייב להגיש בקשה נוספת אלא אם כן חל שינוי מהותי בנסיבות העניין. חייב מוגבל באמצעים איחוד תיקים מגיש את בקשתו ככל בקשה לאיחוד תיקים באמצעות טופס 7 וכל שאר המסמכים הנדרשים. העתק מהבקשה יש להגיש לכל הזוכים בתיק. מומלץ בכל שלב להיוועץ בפשיטת רגל עורך דין היות ובקשה שאינה ערוכה כפי ההוראות תידחה מידית על ידי מנהל לשכת ההוצאה לפועל ובסופו של דבר השאלה האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית עלולה להיות רלוונטית חלילה. אצלנו תקבלו את השירות הטוב ביותר עם חשיבה לטווח הרחוק יותר, אצלנו תרגישו כאילו אתם לקוח בלעדי. אנו לוקחים אחריות על כך שאנו עושים את המאמץ המקסימלי על מנת שההחלטות יהיו ככל הניתן לטובתכם. יש לנו הצלחות מוכחות בתיקים רבים שכבר טיפלנו שישמחו לתת לכם המלצה חמה עלינו.

חייב מוגבל באמצעים איחוד תיקים
האם חייב מוגבל באמצעים יכול לבקש איחוד תיקים?

השאר תגובה

עורך דין הוצאה לפועל אשדוד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן

עו"ד אליהו כהן בעל ניסיון רב ומתמחה בתחום חדלות הפירעון, פשיטת הרגל ,הוצאה לפועל.
עורך הדין אליהו כהן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במשרדי עורכי דין שונים העוסקים בתחום חדלות הפירעון והוצאה לפועל.

עורך דין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מאמרים

בקשת חדלות פירעון
חדלות פירעון

בקשת חדלות פירעון

אם סך כל חובותיכם עומדים על סכום של מעל 150,000 ₪, אתם יכולים לפתוח תיק ולבקש בקשת חדלות פירעון. את הבקשה מגישים לכונס הרשמי שהוא

חדלות פירעון יחיד
חדלות פירעון

חדלות פירעון יחיד

חייב יחיד, כלומר שאינו חברה או תאגיד, יכול להגיש בקשה לחדלות פירעון יחיד באמצעות עורך דין או שלא באמצעותו. הבקשה מוגשת לאפוטרופוס הכללי הממונה על

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל
צו הפטר

קיבלתי הפטר בפשיטת רגל

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיע בסופו של דבר למצב של הפטר מהחובות. רבים הם השואלים: "קיבלתי הפטר בפשיטת רגל מה זה בדיוק צו הפטר?"

הליך מחיקת חובות
צו הפטר

הליך מחיקת חובות

לצערנו נגיף הקורונה מורגש היטב בכיס של רובם המוחלט של אזרחי המדינה, הממשלה דנה על סגר ובעלי העסקים נכנסים למתח נפשי, רבים שואלים על הליך

הגשת תביעה בהוצאה לפועל (2)
גביית חוב בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל

תביעה בהוצאה לפועל | הגשת תביעה בהוצאה לפועל | תביעה הוצאה לפועל | הליך תביעה בהוצאה לפועל | תביעת חוב בהוצאה לפועל | תביעה על

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה,
אני כאן אם יש שאלות..